Янукович
Матеріали щодо причетності Януковича та його оточення до розкрадання коштів направили правоохоронцям

Екс-президент-втікач Віктор Янукович та його оточення можливо причетні до розкрадання майже 200 мільярдів гривень державних коштів. У зв’язку з цим до правоохоронних органів направили 461 матеріал. Про це йдеться у звіті Державної служби фінансового моніторингу України.

«Сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом та можуть бути пов’язані з вчиненням іншого злочину, згідно з цими матеріалами, становить 199,4 млрд. гривень», – зазначають монітори.

За весь період проведення розслідувань (березень 2014 – серпень 2016 років) до правоохоронних органів України направили 461 матеріал.

У відомстві вказали, що у 2016 році фінансова розвідка України направила до правоохоронних органів 65 матеріалів «щодо фінансових операцій, проведених за участю колишнього президента України Януковича В.Ф., його близькими та посадовцями колишнього уряду».

«Загальна сума фінансових операцій… за цими матеріалами становить 115,24 мільйонів гривень», – наголошується у повідомленні.

За час проведення розслідувань заблоковано «на рахунках фізичних та юридичних осіб, які мають зв’язок з Януковичем В.Ф. та колишніми високопосадовцями, кошти в еквіваленті 1,52 млрд. дол. США».

Також, за інформацією відомства, підрозділи фінансових розвідок інших країн повідомили про замороження активів колишніх високопосадовців та пов’язаних з ними осіб на загальну суму 107,2 млн. дол. США, 15,9 млн. євро та 135,0 млн. швейцарських франків. Зокрема, йдеться про активи у Австрії, Великій Британії, Латвії, Кіпрі, Італії, Ліхтенштейні, Швейцарії та Нідерландах.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ