pavlo-petrenko
І Україні немає режиму спецконфіскації, який би дав можливість повернути ці кошти до держбюджету

За чотири роки режим екс-президента Віктора Януковича вкрав із державного бюджету України та вивів за межі держави від 20 до 30 мільярдів доларів. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко, повідомляє Укрінформ.

«За різними оцінками експертів і правоохороних органів, режимом Януковича за неповні чотири роки було виведено з країни і вкрадено з державного бюджету від 20 до 30 мільярдів доларів», – сказав він.

Нині кошти, «які виводилися бандою Янукович», розміщені як в українських банках, так і в інших країнах. Тому Петренко наголосив, що головне завдання нашої правоохоронної системи – повернути кошти у максимальному обсязі.

Але станом на сьогодні в Україні немає режиму відповідної спецконфіскації, який би дав можливість оперативно повернути ці кошти до державного бюджету.

Міністр нагадав, що відповідні законопроекти вже 8 разів ставилися на голосування в українському парламенті, проте так і не були ухвалені.

Нагадаємо, у Латвії триває розслідування справи про походження грошей, які могли бути викрадені з держбюджету України, а потім легалізовані через латвійські банки. Правоохоронці балтійської держави не отримали жодних даних від українських колег, тому суд конфіскував на користь країни 50 мільйонів євро, привласнення яких закидають екс-віце-прем’єру України Сергію Арбузову.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ