В.Янукович
Янукович особисто віддав наказ про побиття студентів на Майдані, стверджують в ГПУ

Колишній президент України Віктор Янукович особисто ухвалив рішення про розгін Євромайдану в ніч на 30 листопада 2013 року і дав доручення здійснити цю акцію колишньому міністру внутрішніх справ Віталію Захарченку, а також колишньому секретарю Ради національної безпеки та оборони Андрію Клюєву. Про це 17 листопада заявили в Генпрокуратурі, передає Інтерфакс-Україна.

«Як встановило слідство, безпосереднє рішення про розгін Майдану (студентського Майдану 30 листопада 2013 року, – ред.) і саме силовий спосіб такого здійснення ухвалював безпосередньо колишній Президент країни, доручення на реалізацію цього плану дали колишньому міністру внутрішніх справ України і секретарю Ради національної безпеки і оборони Клюєву», – заявив на брифінгу в Києві начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

Він додав, що ці особи, у свою чергу, дали доручення колишньому заступнику секретаря РНБО Володимиру Сивковичу, колишньому начальнику міліції Києва Валерію Коряку й колишньому голові Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександру Попову. «По лінії міліції здійснити безпосередньо розгін Майдану було доручено виконати спецпідрозділу «Беркут» київської міліції», –   сказав Горбатюк.

Представник ГПУ додав, що жодних законних підстав для розгону Майдану не було, не було відповідного рішення суду. «Був привід нібито для встановлення новорічної ялинки, який вважали достатнім для здійснення таких злочинних дій. За результатами таких злочинних дій було витіснено за межі площі понад 300 осіб, побито 84 людини, зокрема, 17 студентів», –   сказав Горбатюк.

Зазначимо, в грудні 2014 року, вже після втечі до Росії, Янукович заявив, що за розгоном Майдану 30 листопада стояв тодішній голова його адміністрації Сергій Льовочкін. При цьому свою власну причетність до цієї події Янукович заперечує. На його думку, розгін активістів був добре організованою провокацією, для того, щоби перевести мирні акції протесту в радикальне русло.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ