Янукович
Повістка про офіційний виклик Януковича до ГПУ була опублікована ще 6 серпня 2015 року

Біглий екс-президент Віктор Янукович нібито згледівся над українською Генпрокуратурою та пообіцяв надати пояснення у справі про події на Майдані. Про це сказав начальник Управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, передає  Інтерфакс-Україна.

«Пояснення Януковича скоро дійсно можуть будуть надані. Його адвокати пообіцяли, що це може статися вже одразу після свят. Але нададуть чи ні, зараз напевно сказати неможливо», – сказав він.

Як повідомляв Інформаційний Акцентповістка про офіційний виклик Януковича до ГПУ була опублікована ще 6 серпня 2015 року в газеті «Урядовий кур`єр».

11 серпня замість екс-президента у Головне слідче управління Генеральної прокуратури України прийшов його адвокат Віталій Сердюк. Він сказав журналістам, що Янукович не прийшов до ГПУ для проведення слідчих та процесуальних дій, оскільки боїться за своє життя.

Як відомо, Генпрокуратура повідомила Януковичу про підозру у декількох провадженнях. Зокрема, про заволодіння майном у «Межигір’ї», Сухолуччі, про зловживання службовим становищем під час підписання законів 16 січня, про створення злочинної організації за вчинення низки злочинів у дні Революції гідності. Крім того, екс-президенту повідомили підозру у справі про отримання ним під виглядом авторської винагороди хабара у понад 26,5 млн. грн.

Інтерпол оголосив Януковича в розшук за клопотанням прокуратури від 12 січня 2015 року, але у зв’язку з оскарженням ним інформації про порушення ним ст. 2 та ст. 3 Конституції Інтерполу, Комісія з контролю за файлами Інтерполу припинила доступ до інформації в обліку Генерального секретаріату Інтерполу щодо розшуку Януковича.

1 березня 2016 року адвокат Януковича заявив, що той хоче повернутися в Київ, і для цього «будуть зроблені правові кроки».

Нагадаємо, Янукович втік з України в лютому 2014 року після масових розстрілів учасників протестів на Майдані. З того часу він переховується на території РФ, яка не відповідає на запити про його видачу в рамках міжурядових домовленостей.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ