Янукович
Росія знову відмовилася видати Януковича

Генеральна прокуратура РФ відмовилася заарештувати і видати на вимогу Києва екс-президента України Віктора Януковича. Про це повідомив офіційний представник російського наглядового відомства Олександр Курінний, передає Інтерфакс.

За його словами, у лютому 2015 року з Генпрокуратури України «у зв’язку з проведенням досудового розслідування щодо одного з кримінальних проваджень надходило клопотання про тимчасове затримання і взяття під варту Януковича до отримання запиту про його видачу».

«За результатами розгляду це клопотання залишили без виконання з причин, передбачених Європейською конвенцією про видачу від 13 грудня 1957 року, про що українська сторона поінформована», – сказав Курінний.

Раніше Генпрокуратура України отримала від Москви відмови на два запити щодо видачі колишнього президента країни.

Як відомо, після розстрілу Майдану Янукович втік з України вночі проти 23 лютого 2014 року. Під час перебування в Росії втікач кілька разів звертався до народу України з приводу своєї «легітимності».

Проти нього та низки інших колишніх чиновників відкрито кримінальне провадження про масові вбивства мирних громадян. Вони оголошені в розшук. Також проти низки високопосадовців часів Януковича порушені кримінальні провадження за фактами відмивання коштів та виведення капіталів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ