Сканкопія
Сканкопія документа з прихованими персональними даними та коментарі дипломатів щодо нього

До Міністерства закордонних справ Литви потрапив паспорт російського громадянина, виданий в 2013 році, в якому Крим зазначений як частина Російської Федерації, пише Європейська правда.

Пред’явник документа, росіянин 1992 року народження, що проживає в Калінінградській області, звернувся до консульства Литви в Калінінграді за дозволом на спрощений проїзд територією ЄС (видається калінінградцям-росіянам, які хочуть переїхати до основної території РФ наземним транспортом). Цей закордонний паспорт виданий також у Калінінградській області й датований 24 грудня 2013 року. В цей час, як відомо, в Києві відбувався Євромайдан, а РФ ще не здійснила незаконну анексію Криму.

Між тим місцем народження пред’явника паспорта вказано: «Республіка Крим, Росія». «Цей паспорт є кричущою демонстрацією офіційної позиції Росії щодо територіальної цілісності та суверенітету України навіть до незаконної анексії Кримського півострову. Його видали лише за тиждень після зустрічі Януковича та Путіна в Москві, коли останній пообіцяв Україні підтримку та кредит у розмірі 15 млрд доларів», – наголосили в литовському відомстві.

Росіянину-пред’явникові паспорта було відмовлено у дозволі на в’їзд до ЄС, зазначають в МЗС Литви.

Як відомо, 18 березня президент РФ Путін підписав закон про прийняття Криму і Севастополя до складу Російської Федерації. Напередодні в Криму відбувся «референдум» про статус Криму, після чого у Верховній Раді АРК ухвалили постанову «Про незалежність Криму».

14 вересня в анексованому Криму пройшли «вибори» за російським законодавством. Головою Ради міністрів був призначений Сергій Аксьонов, спікером Ради Криму став Володимир Константинов. СБУ порушила проти них кримінальне провадження.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ