Янукович подякував «беркутівцям» за службу
Янукович подякував «беркутівцям» за службу

Український екс-президент-утікач Віктор Янукович заявив, що не знає, ким і на якому рівні ухвалювалося рішення щодо видачі співробітникам силових структур, які діяли на Майдані взимку 2014-го року, летальної зброї, повідомляє «112 Україна». Відповідну заяву він зробив 28 листопада під час відеодопиту в Святошинському райсуді Києва.

«Що стосується видачі зброї співробітникам правоохоронних органів, за це питання, за законом відповідають ті, хто ухвалював таке рішення. Але на якому рівні це приймалося, я коментувати не можу, тому що я цього не знаю», – сказав він.

Варто зазначити, що Янукович висловив подяку представникам спецпідрозділу МВС «Беркут», «які 3 місяці терпіли, страждали, їх вбивали, їх палили»: «А вони робили все для того, щоби забезпечити громадський порядок в Києві. Це, на жаль, так».

«Мені дуже жаль, що люди, які стояли на Майдані, – їх також використовували ті вожді, які ними керували для того, щоби повалити таким антиконституційним шляхом владу в Україні та її захопити», – заявив Янукович.

Під час допиту екс-президент також запевнив, що не було проекту наказу про введення військ до Києва у лютому 2014-го року. На зауваження прокурора, що 25 листопада 2016-го Янукович на прес-конференції сказав, що планував підписати наказ про введення військ, колишній глава держави сказав, що багато думав над цим питанням, але зрештою відкинув цю ідею.

Крім того, Янукович стверджує, що не пам’ятає, чи мав телефонні розмови з президентом Росії Владіміром Путіним під час розстрілів на Майдані у ніч з 18 на 19 лютого 2014 року.

Прокурор уточнив, що були дві розмови – з 22:43 до 22:51 та з 23:28 до 23:37. За його словами, саме в цей час проходила зустріч Януковича з лідерами опозиції – Віталієм Кличком, Арсенієм Яценюком і Олегом Тягнибоком, а також відбувався штурм Будинку профспілок силовиками.

Янукович повторив, що не пам’ятає таких розмов і порадив пошукати інформацію про них на сайті президента.

Також Янукович заявив, що жодного разу не зустрічався з радником Путіна, який, за даними слідства, відповідав за протидію Майдану – Владіславом Сурковим – і не мав з ним телефонних розмов. Про те, що Сурков приїжджав в Україну під час подій на Майдані, Янукович, за його словами, дізнався з преси.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ