Суд
Верховна Рада має внести деякі зміни до законодавства

Україна буде заочно судити втікача-президента Януковича, екс-главу МВС Захарченка та решту посадовців, причетних до трагічних подій на Майдані, бо Росія ніколи їх не видасть. Про це заявив президент Петро Порошенко у своєму зверненні з нагоди Дня героїв Небесної сотні, передає Українська правда.

Він зазначив, що для цього Верховна Рада має внести деякі зміни до законодавства. З його слів, такі заочні вироки не призведуть до ув’язнення, але дозволять конфіскувати майно цих злочинців, які вбивали людей та розкрадали країну.

Порошенко додав, що потрібна така чистота процесів і вироків, щоб всередині країні їх визнали всі, навіть ті, кого не було на Майдані, і щоб зовнішній світ, включно з Європейським судом, не мав  підстав сумніватися в юридичній бездоганності справ.

Також президент повідомив, що слідчі у справі розстрілів на Майдані багато зробили протягом останнього року. За його словами, наразі ухвалено 18 обвинувальних вироків проти 26 осіб. 84 справи вже розглядаються в судах. Ще 11 передані до суду, незабаром розпочнуться слухання.

У 63 впровадженнях триває досудове розслідування. 16 осіб утримуються під вартою в СІЗО, із них 5 «тітушків» та 6 співробітників «Беркуту»: 5 «беркутівців» підозрюються у вбивствах, 1 – у побитті. Також суди слухають справи щодо 13 «беркутівців» і 8 «тітушків». Загальна кількість осіб, яким повідомлено про підозру – 282.

Читайте: Усіх посіпак Януковича прибрали з сайту Інтерполу

БЕЗ КОМЕНТАРІВ