Борницьку станцію аерації модернізують на японські гроші
Борницьку станцію аерації модернізують на японські гроші

Україна і Японія підписали угоду про цільовий кредит на суму 800 млн. дол. на реконструкцію Бортницької станції аерації біля Києва, повідомляє УНІАН.

З боку українського уряду договір підписала міністр фінансів Наталія Яресько, від імені Японії кредитний договір підписав віце-президент Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) Масаказу Ічікава.

Яресько зазначила, що реалізація проекту дозволить покращити життя 3 млн. громадян України, оскільки завдяки японському фінансуванню й технологіям можна буде побудувати нові системи аерації поблизу Києва, щоб протистояти терміновим екологічним викликам та підвищити енергоефективність. Вона також повідомила, що кредит надано на 40 років під 0,1% річних із пільговим періодом 10 років, а розпорядником коштів буде «Київводоканал». Міністр висловила сподівання, що Верховна Рада ратифікує угоду в липні.

У свою чергу, віце-президент JICA повідомив, що в ході реалізації проекту, крім японського фінансування, використовуватимуться японські енергозберігаючі технології.

«Реалізація цього проекту покращить очищення стічних вод у місті Києві й тим самим покращить умови проживання та стан здоров’я, рівень життя громадян. Бортницька станція аерації була побудована в 60-90-х роках і очищає всі стічні води міста Києва. Очисні можливості станції скорочуються через зношеність і застарілість обладнання», – пояснив Ічікава. За його словами, проект є ключовою частиною фінансової підтримки України з боку Японії на загальну суму 150 млрд єн, яку анонсували у вересні 2014 року.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ