Корпорація Itochu вже модернізувала 120 вагонів київського метрополітену
Корпорація Itochu вже модернізувала 120 вагонів київського метрополітену

Японська корпорація Itochu готова здійснити комплексну модернізацію ще 10 вагонів київського метро за рахунок інших проектів, на які були передбачені кошти міждержавною угодою між Україною та Японією і які з різних причин не були реалізовані. Про це заявив столичний голова за результатами зустрічі в Токіо, передає прес-служба мера на сторінці у Фейсбук.

Загальний розмір невикористаних коштів – приблизно 960,4 млн. грн. На модернізацію 10 вагонів необхідно 265,4 млн. грн.

«Сподіваюсь, ми узгодимо це питання з нашим урядом і кошти будуть спрямовані на комплексну модернізацію. Бо дуже хочемо, щоби ці 10 вагонів таки були модернізовані в рамках «зелених інвестицій». Це важливо для оновлення столичного транспорту», – підкреслив Кличко.

Японія, Кличко
У Токіо Кличко зустрівся з керівництвом корпорації Itochu

Мер нагадав, що у рамках виконання вимог Кіотського протоколу в 2014-2015 роках була здійснена модернізація 120 вагонів Київського метрополітену. Всі вагони введені в експлуатацію та перевозять пасажирів. Комплексна модернізація дала змогу продовжити термін експлуатації цих вагонів на 20 років та економити до 40% електроенергії за рахунок впровадження енергоощадних технологій.

Також Кличко повідомив, що в продовження виконання вимог Кіотського протоколу в 2016 році ще 15 вагонів (ІІІ черга проекту) передали на модернізацію генеральному виконавцю робіт ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод».

14222091_1439605672717042_3785390854903121911_nПід час зустрічі керівники Itochu зазначили, що корпорація зацікавлена у розвитку співробітництва з Києвом щодо реалізації нових проектів. Зокрема, в модернізації сміттєспалювального заводу «Енергія» та в будівництві нового сміттєспалювального заводу, який би не тільки утилізував відходи, але й виробляв енергію.

Також Itochu виявила зацікавленість і в будівництві метро в Києві. Найближчим часом фахівці корпорації збираються приїхати до Києва, щоби на місці вивчити всі умови для втілення можливих проектів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ