Яресько допускає, що Мінфін піде на поступки бунтівним аграріям

 

Яресько
Яресько допускає правки до закону, який стосується аграріїв

Міністр фінансів України Наталія Яресько визнає, що три різні варіанти розподілу податку на додану вартість для аграріїв у 2016 році, затверджені ВР, створюють складнощі для адміністрування, а також можуть збільшити тиск фіскальних служб на цей бізнес. Про це вона заявила на брифінгу, передає Інтерфакс-Україна.

«Думаю, це дуже складно адмініструвати, оскільки є три різні стандарти. Я не хотіла б, щоби цей варіант компромісу збільшив тиск фіскальних служб», – сказала вона.

Міністр допустила, що доведеться працювати з депутатами для внесення правок до ухвалених норм. За словами Яресько, вона не впевнена, що прийнятий підхід із трьома варіантами буде погоджено з МВФ, оскільки спочатку фонд погоджував лише один варіант.

Як відомо, в Україні тривають акції протесту аграріїв. 29 грудня обурені фермери пригрозили перекрити автотраси по всій Україні. Напередодні заблокованими щонайменше на півдня були 24 дороги у 10 областях.

Аграріїв обурює, що наступного року їх позбавляють пільгового режиму оподаткування. І хоча уряд і парламент знайшли компроміс і дали селянам перехідний період на рік, їх це не влаштовує. До 1 січня 2017 року вони віддаватимуть 75% податкових платежів до держбюджету, а чверть – залишатимуть собі. Згодом платитимуть нарівні з рештою бізнесу. Це одна із суворих домовленостей з іноземними кредиторами України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ