Яресько
Яресько допускає правки до закону, який стосується аграріїв

Міністр фінансів України Наталія Яресько визнає, що три різні варіанти розподілу податку на додану вартість для аграріїв у 2016 році, затверджені ВР, створюють складнощі для адміністрування, а також можуть збільшити тиск фіскальних служб на цей бізнес. Про це вона заявила на брифінгу, передає Інтерфакс-Україна.

«Думаю, це дуже складно адмініструвати, оскільки є три різні стандарти. Я не хотіла б, щоби цей варіант компромісу збільшив тиск фіскальних служб», – сказала вона.

Міністр допустила, що доведеться працювати з депутатами для внесення правок до ухвалених норм. За словами Яресько, вона не впевнена, що прийнятий підхід із трьома варіантами буде погоджено з МВФ, оскільки спочатку фонд погоджував лише один варіант.

Як відомо, в Україні тривають акції протесту аграріїв. 29 грудня обурені фермери пригрозили перекрити автотраси по всій Україні. Напередодні заблокованими щонайменше на півдня були 24 дороги у 10 областях.

Аграріїв обурює, що наступного року їх позбавляють пільгового режиму оподаткування. І хоча уряд і парламент знайшли компроміс і дали селянам перехідний період на рік, їх це не влаштовує. До 1 січня 2017 року вони віддаватимуть 75% податкових платежів до держбюджету, а чверть – залишатимуть собі. Згодом платитимуть нарівні з рештою бізнесу. Це одна із суворих домовленостей з іноземними кредиторами України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ