Україна фінансуватиме Донбас
Глава Мінфіну заявила, що Україна виходить з етапу кризи

Міністр фінансів Наталія Яресько заявила, що уряд, як і раніше, очікує відновлення зростання економіки України з 2016 року, мовляв, нижню точку кризи вже пройдено, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми поступово, але впевнено виходимо з етапу кризи», – сказала Яресько та зазначила, що основними пріоритетами є макростабілізація, вирішення питання боргу за рахунок його реструктуризації, залучення інвестицій та фундаментальне поліпшення бізнес-середовища.

Глава Мінфіну також повідомила, що нова програма з МВФ дозволила вдвічі наростити резерви і стабілізувати курс гривні. Разом з тим Яресько наголосила, що розмір боргу залишається надмірним і Кабмін не має наміру просто перекласти цю проблему на майбутні покоління, а пропонує приватним кредиторам зменшення боргу і відсотків по ньому. Переговори з кредиторами, зі слів Яресько проходять дуже важко. Однак вона вказала, що ці плани України підтримуються Міжнародним валютним фондом, США та іншими партнерами.

Говорячи про інвестиції, глава Мінфіну поставила завдання почати їх залучення вже з другої половини 2015 року. Вона також додала, що до вересня планується представити проект радикальної реформи податків, спрямований на розширення податкової бази, вихід економіки з тіні, велике навантаження на багатих і ліквідацію податкових ям та контрабанди. Яресько уточнила, що з 1 жовтня планується також змінити рентну політику в країні.

Інформаційний Акцент

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ