Яресько
Наталія Яресько, за даними джерел в АП, попередньо погодилася очолити Кабмін

Поширюються чергові чутки про можливі ротації в уряді. Стратегічна сімка, в яку входить найближче оточення президента і прем’єра, продовжує вмовляти Арсенія Яценюка піти у відставку. У свою чергу, міністр фінансів Наталія Яресько нібито попередньо погодилася очолити Кабмін, висунувши кілька умов. Про це повідомляють джерела «Української правди» в Адміністрації президента.

Зокрема, Яресько вимагає:

– Технократичний склад уряду без партійних квот і відсутність будь-якого політичного тиску;

– Діалог з парламентом безпосередньо. Підтримка ініціатив уряду усіма фракціями коаліції, включаючи «БПП», де з деякими депутатами у нинішнього міністра фінансів непрості стосунки. Наприклад, з Ніною Южаніною, яка в 2015 році зареєструвала альтернативний проект Податкового кодексу.

Крім цього, Яресько запропонувала кілька кандидатів до майбутнього уряду – Бориса Ложкіна та Дмитра Шимківа в якості віце-прем’єрів, заступника міністра економіки Юлію Ковалів як міністра енергетики.

Також Яресько назвала кілька прізвищ тих, кого вона не хотіла би бачити в майбутньому складі Кабміну. Це – заступник голови Адміністрації президента Віталій Ковальчук, який раніше претендував на кандидатуру першого віце-прем’єра-міністра економіки, міністр енергетики Володимир Демчишин і міністр соціального розвитку Павло Розенко.

За словами джерел, в АП на такі умови попередньо погодилися.

Тим часом голова фракції «Радикальної партії» Олег Ляшко заявляє, що вночі на Банковій тривали переговори щодо коаліції.

Про це він написав на своїй сторінці в Фейсбук.

«Вночі був на Банковій. Переговори по формуванню нової коаліції та уряду тривали понад 6 годин. Висновок один – з цього роя не буде нічого», – написав він.

«Порошенко сподівається виграти час, зливши непопулярного прем’єра і створивши технічний уряд. Або ще гірше – витягти з нафталіну поляка Бальцеровича чи ще когось, щоб вони і проводили «реформи», – розповів Ляшко.

Він називає обидва варіанти «неприйнятними».

«Єдиний, на мою думку, вихід – Яценюк добровільно йде у відставку, а Порошенко нарешті бере на себе відповідальність і формує дієздатну коаліцію та уряд. Публічно і відкрито, щоб українське суспільство все бачило, а не під покровом ночі за закритими дверима», – написав він.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ