Яресько
Яресько каже, що українцям не треба боятися технічного дефолту і чекати індексації до грудня

Міністр фінансів України Наталія Яресько заявляє, що можливий технічний дефолт не вплине на банківську систему та кишені українців. Про це вона сказала в інтерв’ю ТСН.Тиждень.

За словами Яресько, припинення платежів за зовнішніми зобов’язаннями дорівнює технічному дефолту. Водночас, вона підкреслила, що не треба «боятися цього слова». Це ніяк не впливає на нашу банківську систему. Воно ніяк не впливає на депозити наших громадян, це ніяк не впливає на грошову одиницю, на нашу гривню. Дехто використовує навмисно, аби залякати людей, коли цього не потрібно робити», – сказала міністр.

Вона зазначила, що народ не повинен боятися, що «ось-ось закінчаться всі наші програми кредитування»: «Якраз не те, якраз Міжнародний валютний фонд дає публічну підтримку, вони розуміють, що фінансування нашої країни – це мета номер один. Ми можемо її досягти або правильною реструктуризацією, або, можливо, тимчасовим призупиненням платежів і тоді реструктуризацією». На запитання, чи не вплине технічний дефолт на кишені українців, вона відповіла: «Ні!».

Відповідаючи на запитання, коли вона збирається провести індексацію зарплат і пенсій, Яресько заявила, що зробить це не пізніше 1 грудня. «Я хочу це зробити якомога швидше. Але я можу це зробити, коли будуть надходження до бюджету. Пізніше 1 грудня не буде, оскільки це передбачено законом», – сказала міністр. На запитання, чи будуть друкувати нові гроші, якщо їх на це не знайдеться, Яресько відповіла: «Ні, не будемо друкувати гроші. Бо це знецінить ті зарплати і пенсії, які є».

Нагадаємо, 25 червня Яресько заявила, що Україна «теоретично» може оголосити мораторій на виплату частини державного боргу наприкінці липня, оскільки це закріплено законом, який діє з 17 червня і надає Кабінету міністрів право вводити мораторій на виплату зовнішніх боргів приватним кредиторам до 1 липня 2016 року.

18 травня прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що уряд готовий обговорити з парламентською коаліцією план індексації доходів громадян. Він нагадав, що коаліція передбачала здійснення такої індексації з 1 грудня 2015 року. 7 червня Яресько повідомила, що держава не має коштів на індексацію соціальних виплат та зарплат.

Читайте: Міжнародні кредитори кличуть Яресько «на килим».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ