Дмитро Ярош
Дмитро Ярош

Лідер військово-політичного руху «Правий сектор», народний депутат Дмитро Ярош заявляє, що «ПС» разом із керівництвом Антитерористичного центру (АТЦ) при СБУ «працює над стабілізацією ситуації в Мукачевому». Про це 13 липня він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Будь-яка інформація про переміщення з місць своєї дислокації батальйонів ДУК «ПС» не відповідає дійсності. Особовий склад знаходиться на базах і виконує бойові завдання в зонах своєї відповідальності, захищаючи державний суверенітет та територіальну цілісність держави», – наголосив він. За його словами, «Правий сектор» проводить мирні політичні акції по всій Україні з озвученими проводом вимогами. «Звертаюсь до всього українського народу із закликом максимально підтримати їх», – додав Ярош. Також він попросив не звертати уваги на «брехливі інформаційні вкиди, які розповсюджуються для дискредитації «ПС» та провокують українців на кровопролиття».

Тим часом служба безпеки України намагається врегулювати конфлікт у Мукачевому мирним шляхом та гарантує об’єктивне та неупереджене розслідування зазначених подій. Про це в коментарі повідомила речник СБУ Олена Гітлянська. «Ми продовжуємо допомагати прокуратурі розслідувати кримінальне провадження, проведено вже 16 обшуків в обох сторін конфлікту. Тривають переговори і залишається наш заклик до роззброєння», – заявила вона. «Ми хочемо все вирішити мирним шляхом в рамках правового поля», – підкреслила Гітлянська.

Нагадаємо, 11 липня внаслідок конфлікту бійців 1-го запасного батальйону «Добровольчого українського корпусу» (ДУК) «Правий сектор» з охороною народного депутата, екс-«регіонала» Михайла Ланьо («Воля народу») у Мукачевому Закарпатської області відбулася стрілянина. Після цього озброєні й добре екіпіровані люди з нашивками «Правого сектора» на автомобілях, прориваючись з міста застосували автомати, кулемет і гранатомет. Двоє бійців ДУК загинули. 14 осіб були поранені (6 співробітників органів внутрішніх справ, 3 цивільних осіб і 5 добровольців «ПС», які перебували на Закарпатті на ротації). У зону конфлікту був направлений спецназ Нацгвардії. Правоохоронці локалізували озброєне угрупування в районі села Лавки (передмістя Мукачевого). На перемовини з ними прибув лідер руху «Правий сектор» Дмитро Ярош.

За даними МВС, під час конфлікту в Мукачевому першими зброю на ураження застосували саме бійці «Правого сектору». А в «ПС» висувають на адресу силовиків аналогічні звинувачення. Президент України Петро Порошенко виніс події в Мукачевому на обговорення Воєнного кабінету РНБОУ, засідання якого відбудеться 13 липня.

Читайте: Балога знайшов «винного» у мукачівському протистоянні з «Правим сектором»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ