Дмитро Ярош
За словами Яроша, ПС готовий увійти у склад Збройних сил на своїх умовах

Лідер «Правого сектора» Дмитро Ярош пропонує дати можливість бійцям ПС, які брали участь в перестрілці на Закарпатті, «змити кров’ю» свою провину. Про це він заяви на прес-конференції у Києві у п’ятницю, 17 липня. Про це пише Українська правда.

Провідник ПС заявив, що, за даними СБУ, зараз у лісі на Закарпатті заблоковані 6 бійців ПС. За даними ПС, їх, «приблизно, така ж кількість». На запитання, куди поділась решта людей, адже раніше повідомлялось про близько 20 бійців ПС, які відійшли у ліс, Ярош нагадав про ще 2 загиблих, 4 затриманих і припустив, що спершу могли бути «неточні цифри».

«Зараз частина хлопців знаходиться в горах. Ми побачили, які сили стягнені для проведення чи то антитерористичної, чи то міліцейської операції, і це вражає: всі немислимі спецнази, авіація, БТРи в кожному селі по п’ять штук. Це дивує», – заявив він.

За словами Яроша, ПС готовий увійти у склад Збройних сил на своїх умовах. «Ми готові зробити крок на зустріч державі й перейти у склад ЗСУ на наших умовах. А чому б не зробити амністію для цих людей (бійців ПС, які зараз заблоковані в лісі – ред.)», – заявив Ярош. «Вони могли б кров’ю змити ту провину, яка на них лежить. А саме те, що вони піддались на провокацію», – додав він.

На запитання, звідки у бійців на Закарпатті виявилась зброя і чи контролює провід ПС її переміщення, Ярош заявив, що «у них була якась зброя зареєстрована, а якась була ще, фактично, із часів революції». «Зараз вона зіграла. Зараз ми плануємо, якщо будемо виявляти незареєстровану зброю, то доставляти її в зону АТО. Але, як бачите, це був перший раз фактично, коли така подія сталась», – сказав Ярош.

Командир ДУК «Правий Сектор» Андрій Стемпіцький заявив, що бійцям ПС погрожували «знищенням їх та їхніх сімей». «Там питання стояло так, що або ви приїжджаєте і ми говоримо, або ми вас (бійців ПС – ред.) будемо відстрілювати», – заявив він. При цьому Ярош заявив, що у ПС сподіваються на всебічне розслідування і саме для цього ініціював створення в Раді ТСК.

Водночас речник СБУ Олена Гітлянська повідомила, що Службою Безпеки України підготовано рішення щодо початку Антитерористичної операції у Закарпатській області. «Рішення щодо введення АТО у Закарпатській області було підготовлено, але не введено у дію. Це зроблено на всілякий випадок», – повідомила вона та підтвердила, що про рішення було оголошено під час засідання тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин конфлікту в Закарпатській області. Гітлянська додала, що розпочинати АТО на Закарпатті, найімовірніше, не будуть.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 11 липня внаслідок конфлікту бійців 1-го запасного батальйону «Добровольчого українського корпусу» (ДУК) «Правого сектора» з охороною народного депутата, екс-«регіонала» Михайла Ланьо («Воля народу») в Мукачевому Закарпатської області відбулася стрілянина. За даними МВС, під час конфлікту в Мукачевому першими зброю на ураження застосували саме бійці «Правого сектора».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ