Дмитро Ярош
Ярош критично висловився щодо вбитого у Києві ватажка ДРГ на прізвисько «Лісник»

Керівник «Добровольчого українського корпусу» Дмитро Ярош висловив свою думку щодо колишнього бійця ДУК Олега Мужчиля, який був убитий у Києві під час спецоперації СБУ з ліквідації диверсійно-розвідувальної групи. Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті «Правого сектора».

Зокрема, Ярош зазначив, що ніколи не довіряв Мужчилю. «З ним на війні зіткнувся один раз. Був серпень 2014 року, ми щойно вийшли з-під Савур-могили і він з’явився на базі 5-го батальйону ДУК «ПС». Сказав, що має бажання долучитися до нашої фронтової діяльності. Мене це зацікавило, бо він був місцевий і люди зі знаннями терикону були дуже потрібні. Якраз прийшла розвідувальна інформація, що в районі Оленівки катаються російські «Тигри». Відповідно, було ухвалено рішення відправити у цей район нашу ДРГ для влаштування засідки на російських окупантів. Почалася робота: група вийшла, Олег пішов у головному дозорі й десь загубився… Завдання виконане не було», – розповів Ярош. Після цього, за словами керівника ДУК «ПС», Мужчиль зник разом з виділеною йому зброєю і пристроєм нічного бачення. А через деякий час з’явився в тилу на тренувальних базах «ПС» і був залучений посадовими особами ДУК до розгортання відділу розвідки. «Успіхів у нього на цьому терені не було», – зазначив Ярош.

«Але спостерігав інше: непереборне бажання перевести ДУК «ПС» з боротьби з зовнішнім ворогом (для чого Корпус і створювався) на терористично-диверсійну діяльність проти існуючої влади, тобто знищити унікальне добровольче загальнонаціональне явище. Крім того, після поранення, лежачи в лікарні, я почав відстежувати цілеспрямовану роботу, яку він вів з дискредитації керівництва «ПС», сіяння розбрату, плетіння інтриг тощо. Ось така правда життя», – йдеться в заяві Яроша. «Хтось із нього зараз буде ліпити «безкомпромісного борця» і «революціонера». Це ваша справа … Я його таким не бачив», – сказав Ярош.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в ніч з 9 на 10 грудня під час спецоперації в Києві в Оболонському районі було затримано троє росіян і троє громадян України, ще один член ДРГ був ліквідований. Співробітники СБУ вилучили в одній з квартир великий арсенал зброї. Згодом ЗМІ повідомляли, що убитий «диверсант» був представником «Правого сектора» Олегом Мужчилем з псевдонімом «Лісник».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ