Ярослав Вішталюк. Програміст і блогер
Ярослав Вішталюк. Програміст і блогер

ЗМІ оприлюднили  інтерв’ю з Ігорем Гордійчуком – героєм захисту Савур-могили, якому Порошенко під час параду вручив нагороду.

Герой України, генерал-майор Ігор Гордійчук запропонував боротися з російським окупантом американськими методами. Він переконаний, що незабаром люди на Донбасі самі захочуть бути з Україною. «Вони прийдуть самі, щойно закінчаться гроші в «Імперії зла», нічого не треба брати силою. Вся політика, яка зараз робиться щодо Росії – дуже і дуже правильна. Санкції і утиски… Наше завдання просто мати базу даних, у кого на руках немає крові», – каже генерал-майор.

Він також переконаний, що проти Росії потрібно застосовувати методи боротьби, які призвели до розпаду Радянського Союзу. «Санкції діють… Коли я навчався вуСША, ми вивчали таке поняття як операція «Анаконда». Анаконда – це змія, яка не кусає: вона жертву обвиває і стискає, позбавляє кисню. Для «Імперії зла» ринок їхніх природних ресурсів треба обрізати… Як було з Радянським Союзом. Думаю, так буде і тепер із «путінською імперією». Ось тоді вони припинять постачати боєприпаси і Донбас буде до нас проситися. Так може бути і з Кримом, тільки трошки пізніше», – переконаний Ігор Гордійчук.

А до того часу потрібно наполягати на дотриманні Мінських угод. Генерал-майор зазначив: «Щоб закінчити з війною, однозначно потрібна витримка, щоб ми не піддавались на провокації. Треба наполягати на виконанні Мінських угод – відведення зброї, закриття кордонів, а тоді вже можна вирішувати питання з виборами та амністією».

***

Доволі дивно було дивитися це відео-інтерв’ю, де високопосадовець нашої армії, який сам постраждав від зовсім навіть не гібридної, а цілком реальної російської зброї, причому на території власної держави, розповідав про те, що у нас якась «гібридна війна».

Але ще дивніше було чути від нього про пономарівські байки –  «план “Анаконда», а також,  що у нашого ворога «ось-ось, може не завтра і не через день-два, але скоро» скінчаться гроші на війну.

Я не люблю невизначеності, а тому й вирішив подивитись, коли ж саме настане це «скоро»: через тиждень, місяць, квартал чи півроку?

Перший скріншот – зі сайту міжнародної агенції Bloomberg. Тут показані золотовалютні резерви Росії за останній рік: із вересня 2015 по серпень 2016.  Подивитись на графік можна тут.

Ще один графік пропонує провідний американський сайт TRADING ECONOMICS, де  його можна побудувати з прогнозом. Поточний прогноз дає зростання золотовалютних запасів РФ станом на 2020 рік – до 420 мільярдів, якщо не трапиться чогось несподіваного.

Ще кращий інструмент там можна знайти у розділі експорту, імпорту і торгового балансу Московії. Згідно цих методик, експорт та імпорт будуть прогнозовано зменшуватись у короткостроковій перспективі, а далі зростати у довгостроковій перспективі  при стабільному збільшенні позитивного сальдо. Показано тут.

І четверта важлива цифра – відсоткове співвідношення державного боргу Росії до ВВП країни. Як бачимо, без якихось змін на період війни борг зростає останні п’ять років – від 9,8% у 2010 році й до 17,7% у 2015 році та з плановим нарощуванням до 24% у 2020 році.

Я дуже хочу, щоби пан Гордійчук на підставі цих даних сказав більш конкретно, коли вже, врешті-решт, пономарівська «Анаконда» задушить Росію. Проте сумніваюсь, що отримаю таку відповідь.

Тепер перейдемо до українських  справ, до показників золотовалютного резерву. Як бачимо – показники нестабільні, залежать виключно від двох параметрів: зовнішніх надходжень і зовнішніх виплат. Нестабільні настільки, що прогноз до 2020 року залишає їх приблизно на тому самому рівні, що й зараз. Тобто, у планах очікується подальше продовження поточної політики «перекредитування»: брати у борг, щоби віддати старі борги.

Торгівля України – та сама картина: поступове зменшення як експорту, так й імпорту із поки що позитивним сальдо. Але в прогнозах – сальдо негативне.

І останнє: співвідношення урядового боргу до ВВП. Початок – на 35%, різке зростання до поточних 71%, а далі з виходом до 2020 року – на 93%.

У мене при погляді на ці графіки виникає тільки одне питання: то кого насправді  обвиває «Анаконда»?

Джерело: Ярослав Вішталюк

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ