Журналіст зауважив, що під час зустрічі в Берліні Путін виглядав розгубленим і жалюгідним
Журналіст зауважив, що під час зустрічі в Берліні Путін виглядав розгубленим і жалюгідним

Журналіст, блогер Кирило Сазонов у статті для Еспресо зауважив, що зустріч «нормандської четвірки» засвідчила намагання Путіна показати вже не реальну перемогу, а принаймні те, що з ним рахуються.

«Довгі перемовини в «нормандському форматі», які провели Анґела Меркель, Франсуа Оланд, Петро Порошенко та Владімір Путін закінчилися з нічийним рахунком. Якщо брати чистий результат, то його немає», − зауважив журналіст, додавши, що зустріч не принесла жодного підписаного документа, навіть на рівні Будапештського меморандуму, і жодної заяви.

«Дуже скромні кроки до компромісу, які учасники переговорів озвучили за підсумками зустрічі, виглядають доволі туманно і дуже легко будуть списані в сміття. Складанням дорожньої карти виходу з конфлікту займеться робоча група на рівні міністерств закордонних справ», − нагадав Сазонов.

За його словами, під час переговорів ухвалили принаймні одне рішення – «авансом призначили винних у провалі». Хоча ця резолюція не впливає на нинішню ситуацію. Тобто, знову глухий кут.

Щоправда, є і хороші висновки на тлі останньої зустрічі «нормандської четвірки». На думку журналіста, під час переговорів Путін виглядав наляканим і дезорієнтованим: «Взагалі під час переговорів навіть за прихованої підтримки Меркель і Оланда він був значно зосередженішим на збереженні обличчя, ніж на реальних результатах. Звідси хлоп’яче хамство з запізненням, вимога допустити в Берлін радника Суркова, якому заборонено в’їзд до ЄС».

«Путін вже не думає про реальну перемогу, він хоче бодай показати, що з ним ще рахуються, а він може собі щось дозволити. Виглядало це яскраво, артистично і жалюгідно. І згода віддати під контроль ОБСЄ Дебальцеве викликала плач і скрегіт зубовний серед ватників усіх мастей. Ну і міжнародне співтовариство зробило свої висновки», − зауважив автор.

Читайте: Дипломат спрогнозував розвал «нормандської четвірки»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ