Яценюк анонсував другий етап люстрації
Яценюк просить Антикорупційне бюро карати за брехню в деклараціях

Кабмін звернеться до Верховної Ради з проханням розширити повноваження Національного антикорупційного бюро й дозволити йому карати чиновників за брехню в деклараціях. Про це на засіданні уряду 14 травня заявив прем’єр Арсеній Яценюк, пише Українська правда.

За його словами, парламент має розшири повноваження НАБу, щоби дати йому змогу «проводити розслідування щодо чиновників, якщо вони зумисно подали недостовірну інформацію в деклараціях». «Тепер вводиться як кримінальна відповідальність за подачу недостовірних даних, так і надається повноваження НАБ з проведення розслідування щодо будь-яких держслужбовців, які подають недостовірну інформацію у деклараціях», – заявив Яценюк.

Він розповів, що уже зараз виявляють значну невідповідність між деклараціями та реальними статками чиновників. «Тепер не вдасться прикриватися тим, що майно зареєстроване чи то на родичів, чи то на інших осіб. Держчиновник зобов’язаний повідомити, чи користується він цим майном, незалежно від того, чи зареєстроване воно на іншу особу», – сказав прем’єр.

Нагадаємо, відповідно до закону, персонал НАБу становитиме 700 осіб, з яких директор має право призначити лише чотирьох. Президент України Петро Порошенко призначив Ситника директором НАБу 16 квітня.  Його першим заступником став Гізо Углава, який раніше обіймав посаду заступника генпрокурора Грузії. Антикорупційне бюро може створювати регіональні підрозділи.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ