бюджет РФ
Кабмін хоче закласти до держбюджету-2016 спецфонд у 40 млрд. грн., заарештованих на рахунках екс-чиновників

Спеціальний фонд держбюджету на 2016 рік Кабмін хоче сформувати з 40 млрд. грн, які були заарештовані на рахунках представників колишньої української влади, передає Інтерфакс-Україна.

«Урядом ще в 2014 році через урядовий орган – це орган, який відповідає за боротьбу з відмиванням коштів, – було заарештовано 1,5 млрд. доларів США активів, якими володіють Янукович і наближені до нього особи. Кілька разів я звертався до органів прокуратури і до всієї правоохоронної системи для того, щоб кошти, які заарештовані, урядовим органом були конфісковані», – сказав Яценюк , відкриваючи засідання уряду 2 грудня.

Прем’єр зазначив, що звертався до парламенту і до правоохоронців невідкладно ухвалити додатковий закон, який дасть змогу здійснити конфіскацію цих коштів і добитися відповідних судових рішень для цього. «Позиція уряду полягає в тому, що з цих 40 млрд. грн., які мають бути конфісковані за всіма юридичними процедурами, сформують спеціальний фонд, і цей спецфонд використовуватиметься додатково і на нацбезпеку та оборону, і на інші видатки, які уряду необхідно покрити», – сказав він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Міністерство фінансів України очікує зростання економіки України на рівні 2%. Дефіцит бюджету становитиме 3,7% ВВП у разі досягнення заявлених макропоказників. Крім того, проект державного бюджету України на 2016 рік будується на прогнозі середньорічного курсу гривні на рівні 24,1 грн/1 дол.

Читайте: З нового року пенсії та зарплати зростуть на 12%

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ