Яценюк: Київ готовий надати особливий статус Донбасу після виборів

Яценюк
Київ згодний на особливий статус Донецької та Луганської областей після виборів за українськими законами і міжнародними стандартами

Україна готова надати особливий статус Донецькій та Луганській областям, але лише після виборів там за українським законодавством та відповідно до міжнародних стандартів, наголошує прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в інтерв’ю британській The Financial Times, яке цитує Інтерфакс-Україна.

Яценюк нагадав, що пункт про вільні та справедливі місцеві вибори в Донецькій і Луганській областях на базі українського законодавства виборах прописаний у Мінських угодах. За його словами, для проведення таких вільних і справедливих місцевих виборів необхідно створити відповідні передумови. «Тому ми попросили БДІПЛ (Бюро демократичних інститутів і прав людини – ред.) підтвердити, чи відповідають стандартам ОБСЄ і БДІПЛ наявні в Донецьку та Луганську умови. Таким чином, ми готові провести вільні та справедливі вибори. Але немає жодних шансів провести такі вибори під дулом пістолета Росії», – сказав Яценюк.

«Ми проводитимемо вибори, і нове, законне керівництво отримає особливий статус. Інакше ми не можемо надати цей спеціальний статус терористам. Ми хочемо говорити із законно обраними чиновниками з Донецька та Луганська», – додав він. Зокрема, за словами прем’єра, основною умовою є припинення вогню. «Я завжди говорю: послухайте, але якщо це припинення вогню, поясніть мені, що це означає? Ми втратили близько 90 українських солдатів після введення в дію режиму припинення вогню, понад 400 дістали поранень», – сказав Яценюк.

Наступним кроком, наголосив він, є відведення важкого озброєння. «Ви знаєте, що вони зробили? Вони затягнули його (важке озброєння – ред.) назад, до дитячих садків, гаражів та супермаркетів», – повідомив прем’єр. «І те саме питання стосується забезпечення кордону. Ми розуміємо, що Росія не прагне реалізувати цієї вирішальної частини Мінських домовленостей», – резюмував Яценюк.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, за даними ОБСЄ, на Донбасі ані уряд України, ані бойовики не закінчили відведення важкого озброєння, як це передбачено Мінськими угодами.

Інформаційний Акцент

Залишити коментар

БЕЗ КОМЕНТАРІВ