Яценюк
Київ згодний на особливий статус Донецької та Луганської областей після виборів за українськими законами і міжнародними стандартами

Україна готова надати особливий статус Донецькій та Луганській областям, але лише після виборів там за українським законодавством та відповідно до міжнародних стандартів, наголошує прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в інтерв’ю британській The Financial Times, яке цитує Інтерфакс-Україна.

Яценюк нагадав, що пункт про вільні та справедливі місцеві вибори в Донецькій і Луганській областях на базі українського законодавства виборах прописаний у Мінських угодах. За його словами, для проведення таких вільних і справедливих місцевих виборів необхідно створити відповідні передумови. «Тому ми попросили БДІПЛ (Бюро демократичних інститутів і прав людини – ред.) підтвердити, чи відповідають стандартам ОБСЄ і БДІПЛ наявні в Донецьку та Луганську умови. Таким чином, ми готові провести вільні та справедливі вибори. Але немає жодних шансів провести такі вибори під дулом пістолета Росії», – сказав Яценюк.

«Ми проводитимемо вибори, і нове, законне керівництво отримає особливий статус. Інакше ми не можемо надати цей спеціальний статус терористам. Ми хочемо говорити із законно обраними чиновниками з Донецька та Луганська», – додав він. Зокрема, за словами прем’єра, основною умовою є припинення вогню. «Я завжди говорю: послухайте, але якщо це припинення вогню, поясніть мені, що це означає? Ми втратили близько 90 українських солдатів після введення в дію режиму припинення вогню, понад 400 дістали поранень», – сказав Яценюк.

Наступним кроком, наголосив він, є відведення важкого озброєння. «Ви знаєте, що вони зробили? Вони затягнули його (важке озброєння – ред.) назад, до дитячих садків, гаражів та супермаркетів», – повідомив прем’єр. «І те саме питання стосується забезпечення кордону. Ми розуміємо, що Росія не прагне реалізувати цієї вирішальної частини Мінських домовленостей», – резюмував Яценюк.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, за даними ОБСЄ, на Донбасі ані уряд України, ані бойовики не закінчили відведення важкого озброєння, як це передбачено Мінськими угодами.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ