В Україні необхідно замінити всіх суддів
В Україні необхідно замінити всіх суддів

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк вважає, що основна проблема України в боротьбі з корупцією – це суддівська система. Таке переконання він висловив з трибуни Верховної Ради.

«Основна проблема, яка є сьогодні в судовій системі країни – це самі судді. Поки ми не замінимо цілком весь суддівський корпус країни, у нас не буде реального результату в боротьбі з корупцією», – заявив Яценюк.

Нагадаємо, 8 квітня Верховна Рада схвалила законопроект про люстрацію суддів. Останнім часом чимало представників Феміди засвітилися у гучних скандалах. Зокрема, у лютому нардепи дали зелене світло арешту судді, який засудив Тимошенко. Також на лаві підсудних опинилися троє суддів Печерського районного суду Царевич, Кіцюк і Вовк, яких притягли до відповідальності за зловживання службовим становищем. Тим часом у голови Апеляційного суду Києва Чернушенка СБУ «наколядувала» 6,5 тис. доларів, 30 тисяч гривень, ключі від 5 автівок, а також талони на 14 тонн палива. До слова, 24 червня Генпрокуратура повідомила Чернушенку про підозру в скоєнні тяжких кримінальних злочинів, а вже 1 липня суддя не вийшов на роботу, а подався у «відпустку». Ще одним скандал розгорівся в Ірпінському суді, який 8 липня  виправдав скандального екс-ректора Податкової академії Петра Мельника у справі про хабарництво.

Варто зазначити, що в Україні переважна більшість суддів, яких потрібно звільнити згідно із законом «Про очищення влади», працюють по життєво.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ