тариф
Уряд підготував законопроект про створення незалежного органу щодо визначення тарифів на газ, електроенергію та комунальні послуги

Уряд України підготував законопроект про створення незалежного органу щодо визначення тарифів на газ, електроенергію та комунальні послуги, функції якого на даний момент виконує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики й комунальних послуг (НКРЕКУ), і розраховує на його швидке ухвалення парламентом. Про це заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні уряду в четвер, 14 травня.

«Ми розробили новий закон спільно з Європейським енергетичним співтовариством, мета якого – створення незалежного, професійного, органу щодо встановлення цін і тарифів як на газ, так і на електроенергію, так і на будь комунальні послуги», – сказав він.

Прем’єр-міністр закликав Верховну Раду не затягувати з ухваленням підготовленого урядом законопроекту. «Вибори виборами, товариші, але потрібно не тільки виконувати коаліційну угоду, але і нести відповідальність перед країною і перед людьми за те, під чим ви все підписалися і за що всі голосували», – зазначив Яценюк.

До слова, що хоча прем’єр пафосно закликає Раду «не затягувати з ухваленям» найважливішого законопроекту «про створення нового органу», на сайті парламенту немає жодного проекту закону схожого змісту. Тому не зовсім зрозуміло, як саме Рада повинна прискорити ухвалення ще не поданого законопроекту. Тим більше, немає інформації про те, хто і як призначатиме членів нового органу, кому він буде підкорятися і які матиме повноваження.

Нагадаємо, Нацкомісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики й комунальних послуг, підвищила більшість тарифів на комунальні послуги для населення з 1 квітня. Так, тариф на електроенергію зріс в середньому на 19% і ще в 3,5 рази – до березня 2017 року, на тепло – на 72%, до 537, 2 грн за Гкал. При цьому мінімальний тариф на газ для населення зріс в 3,3 рази – до 3600 грн за тисячу кубометрів.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ