Яценюк анонсував другий етап люстрації
Яценюк анонсував створення Національного агентства зайнятості

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк сподівається, що Верховна Рада підтримає ініціативу уряду щодо створення Національного агентства зайнятості. Про це глава уряду заявив під час засідання колегії Міністерства соціальної політики, повідомляє Укрінформ.

Звернувшись до міністра соціальної політики Павла Розенка, Яценюк сказав: «Закон про створення Національного агентства зайнятості має бути винесений на засідання уряду. Сподіваюся, що на черговій або позачерговій сесії парламент його ухвалить».

За словами Яценюка, агентство має бути не бюрократичною державною структурою, а HR-компанією. «Це класична компанія, яка повинна надавати сервіси тому, хто хоче знайти роботу, хто хоче змінити роботу, пройти перекваліфікацію, сервіси тому, хто потребує змін у своєму робочому житті», – пояснив Яценюк суть роботи майбутнього Нацагенства.

Глава уряду також відзначив необхідність боротьби з корупцією в роботі служби зайнятості, а також щодо оптимізації використання коштів у цій системі: «У вас здоровенна махіна. Ви краще за мене знаєте про сотні мільйонів, які витрачалися в службі зайнятості на придбання комп’ютерної техніки, в десять разів дорожче, ніж вона була, на будівництво офісів, на відмивання грошей і корупцію… Закривайте цю лавочку!».

За його словами, потрібно позбутися зайвих офісів, зайвих людей, а також економити на комп’ютерному програмному забезпеченні, «яке є частиною корупції»: «Очистити все, що можете. Я знаю, що ви – нова команда, ви по-новому на всі ці речі не просто будете дивитися, але й будете робити по-новому».

Міністр соцполітики Павло Розенко заявив, що Державна служба зайнятості буде реформована: «Державна служба зайнятості не змогла ефективно знайти відповіді на питання, які сьогодні поставив ринок праці».

За його словами, нова структура не лише надаватиме послуги громадянам у пошуку місця працевлаштування, перенавчання або підвищення кваліфікації, а об’єднає свої зусилля з недержавним сектором, який також здійснює пошук роботи. Запропоновані новації, запевнив Розенко, у вигляді законопроекту будуть внесені до Верховної Ради, нове Національне агентство зайнятості запрацює з 1 січня 2016 року.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ