Яценюк закликає ЄС не боятися Росію
Яценюк нагадав, що ВРУ дозволила уряду оголосити мораторій на погашення зовнішнього боргу

Україна сплатить свої міжнародні борги лише на власних умовах. Про це прем’єр Арсеній Яценюк заявив у інтерв’ю The Financial Times, відповідаючи на ймовірність оголошення Україною дефолту.

«Я скажу так: ми будемо щасливі виплатити наш борг. Але на умовах, запропонованих українським урядом. І я прошу наших міжнародних кредиторів піти нам назустріч. Це буде справедливо. Український народ пожертвував і заплатив надто багато», – сказав він.

Яценюк нагадав, що з часу приходу нового уряду загальний борг України знизився з 72 до 69 мільярдів доларів. У 2014 році Україна виплатила 14 млрд доларів і отримала ще 9 млрд позик від МВФ. За словами прем’єра, колишній президент Янукович за 3 роки набрав боргів на 40 млрд доларів. «Отже, міжнародні кредитори були такі щедрі і доброзичливі до президента Януковича, знаючи, що він точно не найкращий хлопець у світі. Але вони дали його диктаторському режимові 40 млрд доларів. І сьогодні ми маємо погашати цей борг», – поскаржився він.

Яценюк нагадав, що Україна очікує отримати ще 17,5 млрд доларів від МВФ, а також 7,5 млрд доларів від інших кредиторів, але лише 15 млрд з них вона має право спрямувати на погашення боргів. Водночас протягом наступних чотирьох років Україна зобов’язана погасити 30 млрд зовнішніх і 17 млрд доларів внутрішніх боргів. Таким чином непогашеними залишаться 32 млрд доларів. «Ми просимо міжнародних кредиторів підтримати Україну і, у цьому випадку, пожертвувати своєю часткою», – заявив та додав, що це було б внеском у мир і стабільність в Україні, а також новою сторінкою для приватного капіталу у світі. «Вони (кредитори – ред.) можуть втратити капітал, але покращити свою репутацію, що значно цінніше, ніж капітал», – висловив він упевненість.

Яценюк нагадав, що Верховна Рада дозволила уряду оголосити мораторій на погашення зовнішнього боргу і заявив, що зробить це, якщо не вдасться досягнути компромісу з кредиторами.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, колишній секретар Державної скарбничої служби США Ларрі Саммерс порадив Україні готуватися до дефолту.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ