бюджет
Бюджет 2016-го року буде складним

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк прогнозує, що державний бюджет на 2016 рік буде ще складнішим, ніж бюджет поточного року, передає Інтерфакс-Україна.

«Бюджет 16-го буде ще складніший, ніж бюджет 15-го», – сказав він на колегії Міністерства фінансів у понеділок 27 липня. За словами Прем’єра, це пов’язано із суттєвим зниженням доходів від Національного банку України, яке оцінюється в 40 млрд грн, та скасуванням додаткового імпортного збору, який приніс 17,5 млрд грн.

За словами Яценюка, на тлі скорочення цих доходів у 2016 році очікується суттєве збільшення видатків. Зокрема, за словами прем’єра, програму субсидій населенню буде збільшено у 2016 році ще на 20 млрд грн порівняно з 24 млрд грн у поточному році. Прем’єр також згадав очікувану індексацію доходів населення. «Бюджет буде дуже складним», – підсумував він.

Також прем’єр-міністр Яценюк доручив Міністерству фінансів перевірити ефективність використання міністерствами та держпідприємствами кредитних ліній, наданих міжнародними фінансовими організаціями(МФО). «Протокольне рішення: про дисциплінарну відповідальність за використання коштів МФО. Провести службове розслідування щодо всіх міністерств, які зволікають із використанням коштів та створенням умов для зростання економіки», – сказав голова Кабміну.

Як повідомлялося раніше, зростання економіки України за підсумками 2016 року заплановано на рівні 2% при інфляції 9% і середньорічному курсу гривні на рівні 22,5 грн за долар. Про це йдеться в проекті постанови Верховної Ради України про основні напрями бюджетної політики на 2016 рік.

Читайте: Капітуляція Кабміна: «споживчий кошик» переглянуть уперше за 15 років

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ