Микола Давидюк
Микола Давидюк

«Яценюк намагається всіма силами залишитися на посаді і за рахунок Авакова вивести із себе Саакашвілі, який є першим претендентом на крісло прем’єр-міністра. На противагу неконтрольованому Саакашвілі Яценюк доводить Порошенку, що він супер-зручний прем’єр для президента і за рахунок цього сподівається залишитися на посаді хоча би до березня наступного року».

Таку думку в коментарі виданню Інформаційний Акцент висловив директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк, коментуючи оприлюднення речником МВС Артемом Шевченком на своїй сторінці в Фейсбуці відеозапису нібито зустрічі Саакашвілі з власником «Уралхіма» російським олігархом Мазепіним.

На думку політолога, це відео знизить довіру до української влади, а також підірве авторитет МВС: «Політики тепер показують, що вони більше схожі на вуличних політиканів, ніж на серйозних реформаторів, які заради піару готові вдатися до будь-яких брудних технологій».

Як прогнозує експерт, після оприлюднення змонтованого відео ніхто з причетних у відставку не піде, однак потреба в цьому є: «Шевченко сказав, що це відео він знайшов в Інтернеті, тому поширення його в Фейсбуці не є аргументом для відставки. Я думаю, що вони очікували на кращу реакцію, але, в принципі, відео непрофесійно змонтоване і виглядає смішно. Проте насправді хтось із них мусить піти у відставку. І як мінімум заяви всіх сторін має розглядати антикорупційне бюро».

Політолог додав, що Аваков заради прем’єрства Яценюка готовий пожертвувати власним іміджем та авторитетом Міністерства внутрішніх справ, бо розуміє, що стратегічна перемога Яценюка є і його перемогою: «Зрозуміло, що за допомогою цього відео Авакову вдалося прикрити Яценюка, адже тепер ніхто не говорить про відсутність звіту, про невдалий бюджет, про невдалу податкову реформу. Всі говорять або про Барну, або про скандальне відео з Саакашвілі. Аваков розуміє – якщо викинуть із прем’єрського крісла Яценюка, автоматично піде і він, не викинуть Яценюка – Аваков залишається. Тому він готовий підіграти другим номером, адже нічого страшного для нього не станеться, за тиждень про цей інцидент ніхто і говорити не буде».

Нагадаємо, 15 грудня директор Департаменту комунікації МВС Артем Шевченко оприлюднив у мережі Фейсбук відеозапис нібито зустрічі Михаїла Саакашвілі з російським олігархом Мазепіним, яке насправді раніше вже було опубліковано в Інтернеті.

  • парашефоб

    Быдляцкая украинская власть.Впрочем и народ тоже.У хохлов есть поговорка”яке іхало,таке й здибало”