Яценюк заднім числом поспішає підвищити пенсії та зарплати всім бюджетникам

Яценюк
Яценюк закликає нардепів проголосувати за підвищення соцстандартів

Уряд направив зміни до закону про державний бюджет, що передбачають підвищення соціальних стандартів, до Верховної Ради України. У четвер, 17 вересня, парламент має проголосувати відповідний закон. Про це сказав прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у «10 хвилинах», відповідаючи на запитання дописувачів у Фейсбуці, повідомляє Урядовий портал.

За словами голови уряду, серед цих законів і той, який дозволяє реструктуризувати і списати борги України. Яценюк нагадав, що Кабміну вдалося списати близько 4 мільярдів доларів боргів, «які ми винні нашим приватним кредиторам, які не ми брали, але нам треба було вирішувати це питання»: «Нам вдалося реструктуризувати ці борги і відтермінувати виплату за сумою основного боргу ще на 4 роки». Прем’єр висловив сподівання на результативне голосування. «Сподіваюся, що весь парламент в єдиному пориві проголосує за позицію уряду щодо підняття пенсій, заробітних плат і 80 видів різного роду соціальних виплат, а також за списання і за реструктуризацію боргів перед іноземними кредиторами», – наголосив він.

Яценюк вкотре нагадав, що уряд ухвалив рішення про підвищення всіх соціальних стандартів майже для 12,5 мільйонів українських громадян і 80 різного роду соціальних виплат: «Збільшення зарплат, пенсій та інших соціальних виплат іде в середньому на 13%. Для висококваліфікованих працівників заробітна платня збільшиться навіть на 18%». Після ухвалення цих законів Верховною Радою, запевнив Яценюк, уряд «або окремою відомістю доплатить до кінця поточного місяця додаткові суми для кожного пенсіонера, або при виплаті пенсії вже в жовтні здійснить додаткову доплату як за вересень, так і за жовтень».

«Парламент повинен проголосувати за ці закони, Президент їх підпише, і ми невідкладно дійдемо до кожного пенсіонера, до кожного вчителя, лікаря, працівника освіти, бюджетної сфери, до кожної багатодітної мами, до кожного громадянина країни, який отримає в середньому від 13 до 18% доплати до своїх пенсій, зарплат і соціальних стандартів», – підкреслив глава уряду і додав, що гроші вже накопичені на рахунках в Державному казначействі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Кабмін ухвалив рішення з 1 вересня підвищити соцвиплати, зарплати та пенсії та очікує, що парламент проголосує за відповідні зміни.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ