Яценюк
Яценюк закликає нардепів проголосувати за підвищення соцстандартів

Уряд направив зміни до закону про державний бюджет, що передбачають підвищення соціальних стандартів, до Верховної Ради України. У четвер, 17 вересня, парламент має проголосувати відповідний закон. Про це сказав прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у «10 хвилинах», відповідаючи на запитання дописувачів у Фейсбуці, повідомляє Урядовий портал.

За словами голови уряду, серед цих законів і той, який дозволяє реструктуризувати і списати борги України. Яценюк нагадав, що Кабміну вдалося списати близько 4 мільярдів доларів боргів, «які ми винні нашим приватним кредиторам, які не ми брали, але нам треба було вирішувати це питання»: «Нам вдалося реструктуризувати ці борги і відтермінувати виплату за сумою основного боргу ще на 4 роки». Прем’єр висловив сподівання на результативне голосування. «Сподіваюся, що весь парламент в єдиному пориві проголосує за позицію уряду щодо підняття пенсій, заробітних плат і 80 видів різного роду соціальних виплат, а також за списання і за реструктуризацію боргів перед іноземними кредиторами», – наголосив він.

Яценюк вкотре нагадав, що уряд ухвалив рішення про підвищення всіх соціальних стандартів майже для 12,5 мільйонів українських громадян і 80 різного роду соціальних виплат: «Збільшення зарплат, пенсій та інших соціальних виплат іде в середньому на 13%. Для висококваліфікованих працівників заробітна платня збільшиться навіть на 18%». Після ухвалення цих законів Верховною Радою, запевнив Яценюк, уряд «або окремою відомістю доплатить до кінця поточного місяця додаткові суми для кожного пенсіонера, або при виплаті пенсії вже в жовтні здійснить додаткову доплату як за вересень, так і за жовтень».

«Парламент повинен проголосувати за ці закони, Президент їх підпише, і ми невідкладно дійдемо до кожного пенсіонера, до кожного вчителя, лікаря, працівника освіти, бюджетної сфери, до кожної багатодітної мами, до кожного громадянина країни, який отримає в середньому від 13 до 18% доплати до своїх пенсій, зарплат і соціальних стандартів», – підкреслив глава уряду і додав, що гроші вже накопичені на рахунках в Державному казначействі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Кабмін ухвалив рішення з 1 вересня підвищити соцвиплати, зарплати та пенсії та очікує, що парламент проголосує за відповідні зміни.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ