На думку Володимира Фесенка, демарш Абромавичуса допоміг Яценюку залишитись на посаді прем’єра
На думку Володимира Фесенка, демарш Абромавичуса допоміг Яценюку залишитись на посаді прем’єра

Арсеній Яценюк залишиться у кріслі прем’єра, поки Україна не отримає черговий транш від МВФ. Такої думки дотримується директор Центру політичного аналізу «Пента» Володимир Фесенко, передає УНН.

За його словами, реакція західних партнерів на заяви про відставку декількох міністрів зіграла на руку Яценюку та його «уряду камікадзе».

«Після подій останніх двох днів можливість відставки уряду в цілому стала меншою. Демарш Абромавичуса найбільше допоміг Яценюку залишитись на посаді прем’єра. Точніше не сам демарш, а реакція на це наших західних партнерів, які вимагають стабільності та збереження дійсних реформаторів, і глава Кабміну цим скористався», – розповів Фесенко.

Експерт зазначив, що на користь голови Кабміну працюватиме той факт, що Україні треба отримати черговий транш МВФ. Поки немає грошей від Міжнародного валютного фонду, Яценюк залишиться в кріслі прем’єра.

«Ризик (відставки, – ред.) залишається, просто він відкладається. Усе залежить від обставин. Наприклад якщо в Раді збереться не менше 150 депутатів, які поставлять питання про відставку на голосування в парламенті», – додав він.

Також залишається можливість проведення дострокових парламентських виборів, хоча для західних партнерів важлива політична стабільність України. «Одна з головних вимог західних партнерів – політична стабільність, бажано без дострокових виборів. Безумовно, це не означає, що це питання взагалі відкидається», – підсумував він.

Тим часом 8-го лютого на Раді коаліції міністрів продовжиться розмова щодо дій уряду на 2016 рік і змін у складі Кабміну. Це анонсував перший заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв.

Нагадємо, 5 лютого під час зустрічі керівників фракцій коаліції з головою Верховної Ради Гройсманом і прем’єром Яценюком в парламенті, фракції «Батьківщина» і «Самопоміч» заявили, що не мають наміру співпрацювати з урядом під головуванням Яценюка.

Лідер фракції «Народний фронт» Максим Бурбак не виключив, що на засіданні 8 лютого може бути представлений план дій уряду.

Читайте: 70 % українців хочуть позбутися Яценюка-прем’єра

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Президент Петро Порошенко під час зустрічі з послами країн «Великої сімки» заявив, що уряд має бути негайно перезавантажений, але міністри-реформатори повинні залишитись.

У свою чергу, на позачерговому засіданні уряду 4 лютого 2016 року міністри, які раніше подали заяви про відставку, повідомили про готовність відкликати свої заяви. Так, звільнятися передумали Квіташвілі, міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко, міністр інформаційної політики України Юрій Стець та міністр інфраструктури Андрій Пивоварський.

При цьому міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус, який подав у відставку 3 лютого, вирішив не відкликати свою заяву.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ