Віктор Шишкін, суддя Конституційного суду України у відставці
Віктор Шишкін, екс-суддя Конституційного Суду

Щоб Україна не тупцювала на місці, а рушила вперед, яценюки, порошенки, гройсмани та парубії не повинні бути у владі. Так вважає суддя Конституційного Суду у відставці  Віктор Шишкін, пише видання UA1.

За його словами, в Україні відбувається зміна кланів, причому кожний наступний – гірший за попередній: «Клан Януковича бачив перед собою конкретну мету – створення механізму розграбування держави. У тих, хто прийшов на зміну, є мета грабувати, але у них немає механізму, вони кидаються з крайності в крайність. Причому якщо та банда намагалася ділитися з тими, кого грабували, то ця – ні».

«Але найголовніше, за що їх потрібно судити, – обман народу. Адже Янукович народ не обманював. Нормальні українці знали, що це бандитська група. А ці прийшли до влади на крові патріотів і одразу ж почали працювати проти народу», – наголосив екс-суддя КСУ.

На думку Шишкіна, екс-прем’єра України Арсенія Яценюка можна посадити на лаву підсудних хоча б із формулюванням «замах на зраду Батьківщині», коли він сказав, що хоче продати мільйон гектарів української землі.

Крім того, в Україні є такий термін як «зловживання службовим становищем», «перевищення посадових повноважень», «неналежне виконання службових обов’язків».

«У цьому блоці Яценюку можна згадати все, пов’язане з пенсіями, доходами громадян, комунальними тарифами, іншими його ініціативами там півкодексу можна набрати, якщо захотіти. І термін давності не минув», – вважає експерт.

Нинішній міністр МВС Арсен Аваков також мав би понести відповідальність – мало того, що він належить до олігархічних кланів, так і його попередній бізнес був не такий уже й чистий. Тож порушення проти нього кримінального провадження за часів Януковича – це не лише політична розправа, для цього справді були підстави: «Це картковий будиночок. Не так усе закладено в основі. Який фундамент закладався, такий і результат».

Шишкін також вважає, що еволюційний шлях перетворень Україні нічого не дасть, адже це те саме, що «лікувати виразку шлунка медикаментозно, коли необхідне хірургічне втручання»: «Елементи хірургічного втручання були на Майдані під час Революції Гідності. Вони зробили кровопускання, але виразку не вирізали. Система збереглася і навіть зміцнилася. То, можливо, в цьому винен сам народ. Тому що того ж самого Порошенка і клани, які йдуть до влади, потрібно було перед виборами аналізувати».

«Зміни можуть відбуватися будь-якими шляхами, але напевно, революційний кращий. Колись я був за революційний крок – проголошення незалежності України, хоча й побоювався його. В інших ситуаціях я був еволюціоністом. Тепер я вважаю, що це, найімовірніше, було помилкою», – резюмував він.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ