А.Яценюк
Уряд підвищив Яценюку зарплату на чверть

Прем’єр-міністру підвищили посадовий оклад на 25% з 1 грудня. Тож зарплата голови уряду становитиме 34,45 тис. гривень Про це свідчить постанова Кабінету Міністрів України №1013 від 9 грудня, опублікована на урядовому порталі.

Документом встановлюється, що в межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів, за рахунок виплат, пов’язаних з індексацією, надбавок, доплат і премій підвищуються на 25% посадові оклади керівних працівників, фахівців і службовців. Підвищення набирає чинності з 1 грудня.

Підкреслюється, що підвищення передбачене і для Прем’єр-міністра, оклад якого був встановлений розпорядженням президента № 22 від 8 січня 1992 року в розмірі 20 мінімальних заробітних плат (на даний момент 1378 гривень). При цьому на 25% оклад було підвищено співробітникам Адміністрації президента, Державного управління справами, Секретаріату Кабміну, помічникам-консультантам депутатів Верховної Ради України, уповноваженому з прав людини та співробітникам його секретаріату.

Крім того, в межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах установ і організацій, за рахунок виплат, пов’язаних з індексацією, надбавок, доплат, премій підвищуються з 1 грудня 2015 року на 10% посадові оклади працівників державних нотаріальних контор та державних нотаріальних архівів; працівників Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу та його регіональних відділень; працівників Національної школи суддів України; працівників Координаційного центру з надання правової допомоги та його територіальних відділень.

Нагадаємо, у вересні Верховна Рада з подачі Кабміну збільшила мінімальну зарплату до 1378 грн. і прожитковий мінімум до 1330 грн. Проект бюджету також передбачає поетапне підвищення соцвиплат у 2016 році. Розмір мінімальної зарплати пропонується встановити з 1 січня – 1378 гривень, з 1 травня – 1450 гривень (+5,2%), з 1 грудня – 1550 гривень (+6,9%). Прожитковий мінімум становитиме в середньому на одну особу з 1 січня – 1330 гривень, з 1 травня – 1399 гривень (+5,2%), з 1 грудня – 1496 гривень (+6,9%).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ