Економія газу
27 квітня Кабінет міністрів України ухвалив рішення щодо єдиної ціни на блакитне паливо

Встановлення єдиної ціни на газ для населення та промисловості на рівні 6 879 гривень за тисячу кубометрів допоможе подолати корупцію та досягнути енергетичної незалежності. Такої думки дотримують у Міжнародному валютному фонді, пише Українська правда.

«Ми вітаємо рішення уряду збільшити тарифи на газ та опалення до рівня окупності, що базується на паритетності ринку. Доведення тарифів до рівня окупності дає змогу уникнути неналежно таргетованого та занадто дорогого субсидіювання», – зазначається у коментарі речника МВФ.

На думку МВФ, український уряд при цьому нейтралізує зростання тарифів для найбідніших верств населення за допомогою «краще таргетованої та значно ефективнішої системи субсидій на оплату комунальних послуг».

«Нові тарифи також зменшать масштаби корупції та сприятимуть подальшому зменшенню енерговитрат, стимулюватимуть інвестиції до внутрішнього виробництва, і таким чином допоможуть досягнути енергетичної незалежності», – переконані у МВФ.

Нагадаємо, 27 квітня Кабінет міністрів України ухвалив рішення щодо єдиної ціни на блакитне паливо. Як повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, йдеться про встановлення ціни 6879 грн за тис. кубометрів.

Оскільки ціна на газ сягає 76% у структурі тарифів на теплопостачання, з нового опалювального сезону ціна на опалення зросте вдвічі.

Водночас у «Батьківщині» Юлії Тимошенко кажуть, що прем’єр-міністр Володимир Гройсман збрехав щодо цін на газ для України за контрактом з російським монополістом «Газпром».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ