Єфремов
За словами Ландіка, після захоплення Луганська росіяни обманули Єфремова

Екс-глава фракції «Партії регіонів» у Верховній Раді та екс-голова Луганської області Олександр Єфремов домовлявся про захоплення області з російськими військами. Про це заявив екс-регіонал Володимир Ландік, передає Online.ua.

«В лютому 2014 року в Луганську був сходняк. Приїхали брат (Наталії, – ред..) Королевської (Костянтин Королевський, колишній заступник міністра регіонального розвитку Росії, – ред.) і Сєргєй Глазьєв, радник Путіна, який часто до нас їздив. Вони зустрілися з Єфремовим і домовилися, як ділити активи після повалення української влади в Луганську», – сказав він.

Ландік додав, що ця зустріч пройшла в особняку Єфремова. За його словами, росіяни нібито пообіцяли Єфремову контроль над Луганськом після вторгнення.

«І розподілили: кому з місцевих бізнесменів дістануться шахти, кому сєверодонецький «Азот». В Луганську – кому універмаги, кому – ринки. І Єфремов під гарантії Путіна пообіцяв цей «перерозподіл» своєму оточенню», – заявив він.

Ландік запевнив, що йому цю інформацію повідомили «наближені до Єфремова люди» і що він передав її в СБУ, але там його попросили не поширювати її. Також екс-депутат заявив, що в Службі є запис розмов цієї зустрічі.

За його словами, після захоплення Луганська росіяни обманули Єфремова.

«І ось як вийшло: коли в Луганськ зайшов Путін, він кинув Єфремова. Зайшла російська блатота і наша злидота, будь ласка: «Грабуйте! Вбивайте!». І у тих, хто повірив Єфремову, все відібрали, все порізали на брухт. А у Путіна просте виправдання: «Українська армія не пустила нас на Київ, от я і не виконав обіцянку – форс-мажор!», – додав він.

Також Ландік розповів, що безпосередньо сепаратистські рухи в Луганській області фінансувало керівництво ПР і Комуністичної партії, зокрема лідер луганських комуністів Спиридон Кілінкаров, який, за словами Ландіка, отримував гроші в сумках у київському офісі лідера КПУ Петра Симоненка.

Зокрема, за словами екс-депутата, Кілінкаров у його присутності давав пачки грошей першому секретареві Рубіжанського міськкому КПУ Неллі Задираці, яка потім проголосила себе «міністром закордонних справ ЛНР».

Ландік також запевнив, що Кілінкаров, який «зараз їздить спокійно в Москву і ллє лайно на Україну», продовжує жити у своїй квартирі в Києві. Він також запевняє, що цю квартиру Кілінкаров отримав за сприяння Єфремова.

Екс-депутат заявив, що кілька разів був у секретаря РНБО Олександра Турчинова і глави МВС Арсена Авакова і розповідав про ці дії Єфремова, однак «їм це не цікаво».

Як відомо, у березні Генпрокуратура закрила кримінальне провадження стосовно Єфремова про розпалювання ворожнечі, а суд виніс рішення про повернення йому застави в сумі 60,9 тисяч гривень.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ