Єгор Фірсов, народний депутат
Єгор Фірсов, народний депутат

Учора Валентин Наливайченко приблизно вісім годин провів у Генпрокуратурі, куди його викликали для дачі свідчень у справі Геннадія Корбана. Як видно, цим питанням в ГПУ справді займаються дуже сумлінно. Водночас новин про допити Єфремова, Вілкула, Добкіна, Бондаренко або Кернеса як не було, так і немає.

Можливо, діяльність Корбана справді варто розслідувати так ретельно, я не знаю. В даному випадку я не надто довіряю «професіоналам». Але я щиро не розумію, чому слідство так само посилено не розслідує справу БРСМ-Нафти (пам’ятаєте ще таке?).

Наливайченко передав у ГПУ документи, що проливають світло на корупційні схеми, пов’язані з БРСМ, ще влітку. Але прокурори чомусь дуже не хочуть розплутувати справу, в якій замішаний їхній колега Даниленко.

Візьмемо інший приклад. Офшори Ігоря Кононенка. Як на мене, справа там є значно серйознішою, ніж справа Корбана, який нібито вкрав гроші з власного фонду. У фонді Корбана бюджетних грошей немає, мене він цікавить мало. А ось звідки беруться загадкові відрахування на офшорні компанії, пов’язані з Ігорем Кононенком, незрозуміло. Є підозри, що це якраз бюджетні гроші, гроші платників податків. Але й тут ГПУ знову мовчить. Навіть провадження не відкрили. Чому?

Перед нами очевидний факт виборчого правосуддя, і я не припиню про це говорити доти, доки правоохоронна система не запрацює так, як повинна працювати в цивілізованій державі.

Переконливо прошу правоохоронців нарешті розслідувати діяльність не тільки тих політиків, які є незручними для влади, – а й тих, хто зараз сам є владою. Будь-який інший шлях є тупиковим і штовхає країну до політичної кризи та насильства.

Шановні прокурори, я не хочу більше революцій. Але якщо ви продовжите ігнорувати та кришувати корупційну діяльність людей, наближених до перших осіб держави, – боюся, що ці особи повторять шлях своїх попередників.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ