Єгор Фірмов, народний депутат України
Єгор Фірсов, народний депутат України

Отже, щойно в найкращому стилі Партії регіонів у парламенті протиснули скандальний законопроект 3700. Який голосувався 27 (!) разів до цього.

Законопроект 3700 встановлює навіть не імперативний — а ледь не рабський мандат для кандидата в депутати. Його суть дуже проста. Партія — тобто її керівництво — матиме право в проміжку після оголошення результатів виборів і до прийняття офіційної присяги виключати кандидатів зі списку.

Тобто, приміром, порахувала ЦВК голоси — й вийшло, що проходиш ти в Раду. Однак депутатом офіційно ти ще не став — для цього треба прийти в парламент і офіційно зачитати присягу. І в цей момент керівництво партії може не допустити кандидата до отримання мандата. Ну, наприклад, в разі — якщо сумнівається в його лояльності. Або тому, що когось іншого раптом вирішили в парламент завести.

Я навіть не пояснюватиму, що це — банальний обман виборців. Поставити людину в список, а потім — уже після того, як люди віддали свій голос і за нього в тому числі — відкликати кандидата. Така собі політична гра в наперстки.

Цей закон дозволяє отримати керівництву партій повноваження, як у Політбюро ЦК КПРС. Якщо ця норма запрацює — ні про яку партійну демократію говорити не доводиться.

Не секрет, що ухвалення цього закону спрямоване конкретно на те, щоби зараз у Раду за списком БПП не потріпив адвокат Геннадія Корбана. Але найголовніше  — цей закон відкриває просто-таки безодню корупційних схем, які повертають нас безпосередньо до недавніх часів відкритого продажу місць у партійних списках.

Яким чином? Та дуже просто.

Приміром, хтось скандальний — розуміючи, що навряд чи має шанс потрапити вгору списку — йде вниз, на вочевидь непрохідне місце. А потім розташовані вище технічні кандидати усуваються рішенням партії. І все — пройдисвіт із мандатом.

Цей закон необхідно скасовувати. І ми будемо за це боротися!

Джерело: Egor Firsov

БЕЗ КОМЕНТАРІВ