Єгор Соболєв, народний депутат
Єгор Соболєв, народний депутат

Це була не погроза. Це було попередження, якщо хочете – передбачення із розпачем та обуренням, що демонстративне нехтування правами людей обов’язково викличе насильство.

Що передувало цьому обуренню і розпачу?

П’ять тижнів безуспішної боротьби за цивілізоване скасування фальсифікації виборів – найстрашнішого зла для будь-якої демократії. Суди не допомогли зупинити це зло, поліція – теж, ЦВК – самі знаєте. Президент знову забув, що він гарант прав і свобод. І в парламенту нічого доброго не виходить.

Люди їдуть півтисячі кілометрів. Їдуть всю ніч, сподіваючись, що їхня присутність допоможе Верховній Раді. Вибирають десять представників, які хочуть спостерігати за голосуванням. Голова фракції «Самопоміч» Олег Березюк за день до того пише листа апарату ВР із проханням оформити цим десяти криворожанам перепустки.

Уранці люди дзвонять: «Не пускають». Просимо депутата Павла Костенка піти розібратися. Охорона йому заявляє: «Ваш лист загубився». Приносимо копію. Відповідь: «Немає коменданта, що приймає рішення».

Весь цей час людей ганяють між під’їздами будівлі парламенту. «Вам туди, вам сюди». Не пускають ніде.

Ганяють гідних громадян. Волонтерів, бійців «Кривбасу», які пішли на смерть за право бути, у тому числі – й цьому парламенту.

Я прошу заступника коменданта: «Хай люди почекають хоча б усередині». У першому під’їзді, перед постом охорони завжди очікують на перепустки. Відповідь: «Я не можу цього дозволити».

Тут я вибухнув. Хто кому що має дозволяти? Це коменданта парламент? Це Гройсмана парламент? Це Соболєва парламент?

Ні, це парламент людей!

Я вибухнув, бо бачив таке у Кривому Розі, де Вілкул намагався не пускати людей до їхньої мерії.

Бачив це в Києві на Грушевського, коли нас до Верховної Ради не пускав «Беркут» Януковича.

Я не розумію, чому це знову можливе?! Я не хочу, щоб це знову було можливе! Це справді знову може закінчитися смертями людей.

Я проти. Тому після ухвалення закону про вибори для Кривого Рогу я запропоную спікеру запровадити прості та ясні правила доступу людей до їхнього парламенту.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ