Офіційні особи спростовують той факт, що Єлизавета II підтримала вихід Британії з ЄС
Офіційні особи спростовують той факт, що Єлизавета II підтримала вихід Британії з ЄС

Королева Великої Британії Єлизавета II підтримує вихід країни з ЄС. Про це повідомила британська газета The Sun, хоча видання не мало жодного підтвердження своїх висновків і було достатньо офіційних заяв, що спростовували її повідомлення. Скандальна публікація розміщена на сайті видання.

Як зазначає The Sun, свої євроскептичні погляди Єлизавета II висловила, спілкуючись з тоді ще віце-прем’єром країни Ніком Клеґґом під час обіду у Віндзорському замку.

За інформацією видання, королева заявила, що ЄС «рухається в неправильному» напрямку.

«У людей, які чули їхню розмову, не залишилося сумнівів щодо поглядів королеви на європейську інтеграцію», – розповіло The Sun джерело.

За його словами, розмова тривала досить довго і свідчила про заклопотаність британської королеви з цього приводу. Окрім того, пише The Sun, Єлизавета II висловила свої євроскептичні погляди також під час зустрічі з британськими парламентарями в Букінгемському палаці. Відповідаючи на запитання одного з депутатів щодо її поглядів на Євросоюз, королева нібито заявила, що «не розуміє Європу».

Водночас Букінгемський палац спростував повідомлення ЗМІ та заявив про «політичну нейтральність» Єлизавети II.

«Королева залишається політично нейтральною, як і протягом останніх 63 років. Ми ніколи не коментуватимемо помилкові, анонімні джерела. Референдум буде питанням британського народу», – йдеться в заяві.

Також наводиться заява Клеґґа, в якій він спростовує, що чув такі заяви від королеви.

«Я думаю, що я запам’ятав би настільки важливу розмову. Але я справді зовсім не пам’ятаю такого», – заявив він.

Читайте: Загроза виходу Британії з ЄС налякала виробників віскі

у лютому 2016 року Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер та Прем’єр-міністр Британії Девід Кемерон нарешті досягли домовленостей щодо подальшого перебування острівної держави у складі Євросоюзу.

Водночас, попри цю домовленість, в червні 2016 року має відбутися референдум про вихід Британії зі складу ЄС. Та ці заходи, на думку Кемерона, дозволять здобути більшість на підтримку членства країни в Євросоюзі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ