Європарламент 1
Європарламент може скористатися щодо України процедурою ухвалення спеціальної декларації з урахуванням занепокоєння Нідерландів

Європарламент чекає на подальші кроки уряду Нідерландів, щоби визначитися, як завершити ратифікацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Про це заявив голова делегації ЄП до парламентського комітету асоціації ЄС-Україна Андрєй Пленкович, передає Укрінформ.

«Ми розуміємо, що ключовим чинником для початку нових обговорень та міркувань після цього голосування є, насамперед, чітка позиція нідерландського уряду – що вони мають намір робити після референдуму. Це є передумовою, щоби зрозуміти, яким шляхом йти далі», – сказав Пленкович.

За його словами, можна скористатися процедурою ухвалення спеціальної декларації з урахуванням занепокоєння Нідерландів.

Водночас, додав Пленкович, існують інші напрямки розв’язання цієї проблеми з огляду на динаміку набуття чинності окремих частин Угоди, які є у компетенції для імплементації з боку ЄС, а також тих положень документа, за виконання яких відповідальні країни-члени.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, ініціатори референдуму щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС у Нідерландах хочуть судитися із державою у зв’язку із рішенням відмовитися від негайного скасування Угоди і дати уряду більше часу на переговори.

Нагадаємо, парламент Нідерландів вирішив не скасовувати угоду про євроасоціацію України. Водночас дав уряду більше часу для того, щоби знайти рішення щодо його результатів.

Нагадаємо, 6 квітня в Нідерландах відбувся консультативний референдум щодо євромайбутнього України. 61,1% тих, хто взяв у ньому участь, проголосували проти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Пізніше прем’єр-міністр країни Марк Рютте заявив, що Нідерланди не можуть продовжити ратифікацію Угоди, оскільки більшість нідерландців проголосувала проти цього.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ