Блаженніший Святослав Шевчук
Блаженніший Святослав (Шевчук)

Єпископи УГКЦ звернулися до органів державної влади та українського політикуму з вимогою не ставити особисті, бізнесові чи партійні інтереси вище загальнонаціональних.

Священнослужителі занепокоєні зростанням розчарування українців у чинній владі, погіршенням рівня життя та блокуванням на державному рівні реформ, яких потребує суспільство. Про це йдеться у повідомленні на сайті «Католицький Оглядач».

«Проведення чергових виборів давало надію на перезавантаження політичної системи та зміну правил поведінки представників влади. Тому після Майдану суспільство видало новий мандат довіри своїм лідерам, які несуть за це дуже високу відповідальність. Проте, сьогодні вже неозброєним оком видно, як у суспільстві зростають розчарування і тривога», – наголошують єпископи.

На їхню думку, безпідставне затягування чи відкладання реформ стримує розвиток українського суспільства. «Ще більшу загрозу для цього розвитку несуть у собі корупційні інтереси та дії декотрих політиків і груп, бо вони  вбивають віру українців у саму можливість життєво необхідних змін», – йдеться у повідомленні.

Не оминули увагою священнослужителі й конституційний процес, що триває в Україні.

«З особливою відповідальністю слід підходити, зокрема, до конституційних змін, адже непродумані дії в цій ділянці можуть нести зі собою шкоду для єдності суспільства та загрозу для суверенітету й цілісності нашої Батьківщини», – зазначають єпископи УГКЦ.

Вони також висловили думку, що на сьогодні настав крайній термін для переміни свідомості влади задля того, аби пройти точку неповернення, за якою можна буде будувати по-справжньому незалежну країну без руйнівних наслідків пострадянських травм.

«Звертаємося до тих, кому народ довірив владні повноваження, із наполегливим закликом не ставити особисті, бізнесові чи партійні інтереси вище від загальнонаціональних. Турбота про спільне благо та скерування всіх здорових сил на захист гідності людини та на утвердження соціальної справедливості в нашому народі мають стати консолідаційними факторами для всього суспільства та його провідників», – резюмують священнослужителі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ