gazoprovod
Росія та ЄС роблять прагматичні кроки заради розв’язання бізнес-проблем на енергетичному фронті

Російський концерн «Газпром» отримав дозвіл Єврокомісії на  збільшення завантаження газопроводу OPAL. Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на два анонімні джерела, передає Європейська правда.

За даними видання, Єврокомісія погодилася, що від 10 до 20 відсотків незадіяних потужностей OPAL будуть запропоновані іншим постачальникам газу, а решту – виставлять на аукціон, у якому зможе взяти участь і «Газпром».

Домовленості щодо завантаження OPAL можуть мати вирішальне значення для долі ще двох спірних питань.

По-перше, як очікується, вже 28 жовтня Єврокомісія може оголосити про укладення попередньої угоди про врегулювання антимонопольної справи щодо російського монополіста. По-друге, таке рішення може посприяти позитивному вирішенню питання про будівництво другої гілки газопроводу Nord Stream.

«Це показує, що Росія та ЄС роблять прагматичні кроки, щоби полегшити розв’язання бізнес-проблем, особливо на енергетичному фронті, де Росія залишається основним постачальником природного газу для багатьох країн, що входять в Євросоюз», – зазначає The Wall Street Journal.

Переговори представників ЄС і керівництва російського газового монополіста відбудуться у Брюсселі 26 жовтня.

Газопровід OPAL протяжністю 470 км, дає можливість транспортувати газ від німецької частини узбережжя Балтійського моря до кордону з Чехією. Таким чином OPAL з’єднує газопровід Nord Stream з споживачами російського газу в Центральній і Східній Європі, оминаючи Україну.

На сьогодні газопровід завантажений лише на 50%. При цьому пропускна здатність становить 36 млрд. куб. м на рік. Половина потужностей газогону не використовується за рішенням Єврокомісії, адже ЄС прагне перешкодити жорсткому контролю над газотранспортними системами з боку постачальників газу.

Раніше переговори між «Газпромом» і Брюсселем щодо збільшення квот на транспортування газу по OPAL були перервані в 2014 році в зв’язку з російсько-українським конфліктом.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ