Екс-міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова
Екс-міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова

Екс-міністра охорони здоров’я Раїсу Богатирьову на початку березня виключать із «чорного санкційного списку». Водночас, Євросоюз продовжить обмежувальні заходи, запроваджені проти колишніх українських високопосадовців, повідомляє Укрінформ.

«ЄС продовжить блокування активів 16 українських осіб, які підозрюються у незаконному привласненні державних активів. Нині санкції діють щодо 17 таких осіб, включаючи Віктора Януковича та народного депутата Сергія Клюєва. Але Раїсу Богатирьову (колишній міністр охорони здоров’я, – ред.) із цього «чорного» списку буде виключено. За наявною інформацією, її майно нібито повернули державі Україна», – розповів співрозмовник агентства.

Також, за свідченнями джерела, у березні на подальші шість місяців будуть продовжені обмежувальні заходи ЄС, запроваджені проти російських, кримських, сепаратистсько-терористичних діячів, які причетні до посягання на територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України.

Йдеться про 149 осіб та 73 установ. Водночас перелік фізичних осіб буде переглянутий та змінений у зв’язку з тим, що деяких з них вже немає у живих.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, ще наприкінці 23 лютого екс-заступник Генерального прокурора України Віталій Касько висловив думку, що ЄС у березні 2016 року скасує санкції проти колишніх українських високопосадовців, запроваджені після Революції Гідності.

Нагадаємо, у 2014 році Генеральна прокуратура України відкрила понад 30 кримінальних проваджень щодо екс-президента Віктора Януковича і людей з його оточення. За рішенням Ради ЄС застосовано обмежувальні санкції щодо 22 колишніх українських високопосадовців і пов’язаних з ними осіб. Аналогічні санкції застосовано урядами США, Канади та Швейцарської конфедерації. На банківських рахунках у Швейцарії, Латвії, Ліхтенштейні арештовано кошти колишніх високопосадовців.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ