міни
ЄС допоможе Україні розмінувати території, постраждалі від конфлікту

Європейський Союз розраховує, що Україна утилізує 3 млн. протипіхотних мін до 2018 року. Про це на церемонії, присвяченій трьом проектам цільових фондів Організації Північноатлантичного договору (НАТО), сказав голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, інформують Українські Новини.

«ЄС активно підтримує проекти зі знищення мін, заборонених Оттавською конвенцією», – сказав Томбінський. Він повідомив, що Євросоюз спонсорує ліквідацію 3 млн. протипіхотних мін в Україні. За словами голови представництва ЄС, загальний внесок у цей проект становить 1,8 млн. євро. Томбінський також повідомив, що ЄС має намір ініціювати проект з розмінування територій, постраждалих від конфлікту в Україні.

Довідка: Оттавська конвенція або Конвенція про заборону застосування, накопичення запасів, виробництво і передачу протипіхотних мін та про їх знищення – міжнародна угода, спрямована на припинення використання протипіхотних мін як одного із засобів збройної боротьби. Ухвалена на дипломатичній конференції в Осло 18 вересня 1997 року й відкрита для підписання в Оттаві 3-4 грудня 1997 року. Конвенція набрала чинності 1 березня 1999 року. Україна підписала конвенцію у лютому 1999 року у Нью-Йорку. На час підписання угоди Україна мала 5-й найбільший арсенал протипіхотних мін у світі (після Китаю, Російської Федерації, США та Пакистану), що дістався їй у спадок від Радянського Союзу та налічував 6 млн. мін типу ПФМ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ