Європейські лідери хочуть змусити Путіна платити за відновлення Сирії
Європейські лідери хочуть змусити Путіна платити за відновлення Сирії

Європейські лідери заявили, що Президент РФ Владімір Путін має нести відповідальність за сирійську кризу, передає 24.

Лідери ЄС стверджують, що якщо президенту Сирії Башару Асаду вдасться перетворити очікуване захоплення Алеппо у військову перемогу на більшій частині країни, рахунки за її відновлення мають лягти на плечі Кремля. Таку пропозицію оглядачі опублікували у статті для одного з британських видань.

«Те, що Росія ламає, лагодити доведеться Москві», – наголосив один із західних дипломатів, додавши, що насправді ЄС – єдиний гравець із достатньою кількістю ресурсів «для відновлення тканини та інфраструктури країни, понівеченої п’ятирічної громадянською війною», – йдеться в матеріалі.

«Оцінки витрат на реконструкцію Сирії коливаються від квітневого прогнозу Світового банку в $180 млрд до набагато більших сум. У Росії кажуть, що Путін хоче створити свого роду міжнародний «план Маршалла» для Сирії, що передбачає поділ відповідальності між ЄС, Саудівською Аравією, Іраном і Китаєм», – зазначило видання.

«Однак західні дипломати чітко дали зрозуміти, що ЄС не підпише ніяких чеків для країни, керованої людиною, яку звинувачують у численних військових злочинах і масових вбивствах своїх громадян», – наголосили автори.

Також ідеться про те, що у Заходу вже закінчуються карти для ведення гри і дипломати визнають, що їх головним способом тиску на Росію можуть бути саме витрати на відновлення Сирії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ