безвізовий режим
Порошенко переконаний, що ЄС у найближчі тижні надасть безвізовий режим для громадян України

В ЄС очікують, що Україна та Грузія отримають безвізовий режим з 1 січня 2017 року. Про це написав на своїй сторінці у Twitter брюссельський кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк.

«Дипломати ЄС очікують на остаточне рішення Європарламенту та Ради ЄС щодо візової лібералізації для України та Грузії у жовтні із запровадженням безвізового режиму з 1 січня 2017 року», – зауважив він.

Тим часом представник України в ЄС Микола Точицький під час прес-конференції заявив, що Київ не знає про узгоджену дату запровадження безвізового режиму для України з 1 січня.

«Я такого не чув», – сказав він.

За його словами, в України є всі підстави отримати безвізовий режим найближчим часом, оскільки вона виконала всі необхідні для цього умови. При цьому рішення про безвізовий режим в Раді ЄС ще не обговорювалося, зазначив Точицький.

Як повідомлялося, раніше президент України Петро Порошенко висловив впевненість у тому, що Європейський Союз у найближчі тижні надасть безвізовий режим для громадян України.

Наприкінці липня віце-прем’єр з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що Євросоюз готується ухвалити рішення про скасування візового режиму для України на початку осені.

Як відомо, однією з ключових умов для впровадження безвізового режиму і отримання траншу від МВФ для України є початок повноцінної роботи Нацагентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та запуск електронного декларування.

Опівночі 15 серпня сайт Національного агентства з питань запобігання корупції відкрив доступ до інтерфейсу електронного декларування. Однак ці декларації не можна використовувати як доказ у суді, і цим фактом украй обурюється ЄС.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ