Йоганнес Ган
Йоганнес Ган переконаний, що новий генеральний прокурор України повинен мати юридичну освіту

Єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Йоганнес Ган заявляє, що новий генеральний прокурор України повинен мати юридичну освіту. Про це він сказав 21 квітня на прес-конференції у Києві, передає УНІАН.

«Впродовж перших 100 днів уряд України і Верховна Рада повинні призначити, і президент має це підтримати, нового генерального прокурора, який має бути орієнтований на реформи. Населення мусить отримати чіткі сигнали, що є відданість реформам, і генпрокурор повинен мати юридичну освіту», – наголосив Ган.

Як відомо, у Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо діяльності Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідувань» (№4469), авторами якого є народні депутати від БПП Руслан Князевич та Сергій Алєксєєв.

Документом передбачено, що на посаду генпрокурора може бути призначений громадянин, який, зокрема, має вищу освіту та стаж роботи в галузі права або досвід роботи у законодавчому та правоохоронному органі не менше 5 років.

Чинне законодавство визначає, що генпрокурором може бути призначений громадянин, який має вищу юридичну освіту, а також стаж роботи в сфері права не менше 10 років.

Раніше голова фракції БПП Юрій Луценко заявляв, що готовий очолити Генпрокуратуру за умови внесення змін до законодавства щодо кваліфікаційних вимог до кандидата в частині юридичної освіти та 10 років юридичної діяльності у правовій площині.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ