е-декларування
Система е-декларування не приймає декларації

Євросоюз закликає якомога швидше розібратися з технічними труднощами, з якими стикнулася Україна після повторного запуску електронного декларування. Відповідну заяву представники ЄС зробили у соцмережі Facebook.

«Сьогоднішній повторний запуск системи електронного декларування статків, яка отримала сертифікацію, є ще одним важливим кроком у боротьбі проти корупції в Україні. Це – ключовий чинник для продовження успішного процесу реформ. Технічні проблеми, з якими стикнулася система після свого запуску, мають бути розв’язані якнайшвидше», – йдеться у повідомленні.

В ЄС підкреслили, що успіх системи оцінюватимуть не за формальним запуском, а за ефективним функціонуванням.

«Воно передбачає, зокрема, кримінальну відповідальність за подання неправдивих декларацій. Більше того, публічна підзвітність є засадничим принципом, що стоїть в основі системи електронного декларування для перешкоджання та протидії корупції серед державних службовців», – наголошують представники ЄС.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України провела державну експертизу та видала Атестат відповідності КСЗІ для забезпечення легітимного функціонування реєстру електронного декларування з 1 вересня 2016 року.

Водночас сьогодні стало відомо, що система електронного декларування доходів чиновників не дозволяє подати декларацію. До неї внесли низку змін і виправлень, які, зокрема, стосуються взаємодії системи е-декларування з бібліотеками електронних ключів. Всі подані до 15 серпня декларації необхідно подати заново.

Теоретично, увійти в систему, маючи електронний цифровий підпис, виданий Державною фіскальною службою, може будь-який громадянин України.

Але за фактом редакції видання AIN.UA не вдалося пройти далі стадії завантаження ЕЦП. Після авторизації відображається порожня сторінка.

Наразі точно невідомо, чи ця проблема виникає у всіх, хто має електронний цифровий підпис, проте кілька людей, які намагалися подати декларацію, також повідомили про проблеми із системою.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ