ЄС посилює санкції: європейським банкам заборонили випускати аналітику щодо російських фінустанов

санкції банк
ЄС заборонив випускати аналітику стосовно російських банків

Єврокомісія ухвалила заборонити європейським банкам випускати дослідження аналітичного характеру, що стосуються російських банків, які перебувають під санкціями. Про це йдеться в документі, опублікованому на сайті ЄК.

Згідно з текстом роз’яснювального документа, який було складено наприкінці вересня, ЄК забороняє європейським банкам надавати росіянам «послуги з управління інвестиціями» як прямо, так і опосередковано. «Незважаючи на те, що випуск дослідження формально не вважається наданням консультаційних послуг, він фактично надає непрямі поради», – наголошується в документі.

Єврокомісія також пояснює, що надання зазначених послуг впливає на поведінку потенційних інвесторів: на основі аналітичних досліджень можна зробити висновок про купівлю, продаж або збереження акцій підсанкційних банків.

Нагадаємо, санкції щодо російських банків були запроваджені в липні та вересні 2014 року. Під дію обмежень потрапили «Сбєрбанк», ВТБ, ВЕБ, «Газпромбанк» і «Россельхозбанк».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у жовтні найбільші швейцарські банки UBS і Сredit Suisse почали масово закривати рахунки росіян.

Читайте: «Страшна помста» по-російськи: Кремль відповів на західні санкції своїм «чорним списком» західних банків

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ