ЄС пропонує країнам Африки партнерство для розв’язання проблеми міграції

Мігранти
Обсяг інвестицій на ці цілі збільшиться до 62 млрд. євро

Задля подолання міграційної кризи, Єврокомісія запропонує партнерство семи країнам Африки та двом державам Близького Сходу. Таку ідею озвучив єврокомісар з внутрішніх справ і питань міграції Дімітріс Аврамопулос, передає 5 канал.

Отже, йдеться про Туніс, Малі, Сенегал, Ніґерію, Ефіопію, Лівію, а також Йорданію та Ліван.

На підтримку системи нових партнерств з 2016 по 2020 роки можуть виділити приблизно 8 млрд євро. При цьому Брюссель планує мобілізувати не лише державні, а й приватні кошти. Таким чином у довгостроковій перспективі обсяг інвестицій збільшиться до 62 млрд євро.

Зі слів Аврамопулоса, в основу взаємодії з цими країнами в міграційній царині будуть покладені принципи, схожі з тими, які були обрані раніше при розробці угоди ЄС з Туреччиною. Щоправда, ключові положення, на яких створюються нові партнерські відносини, не стануть точно копіювати домовленості з Анкарою.

Зазначається, що Брюссель намагатиметься переконати вищеназвані країни приймати назад мігрантів у разі незаконного перетинання ними меж Євросоюзу.

Окрім того, держави Африки та Близького Сходу повинні будуть послідовно працювати над ефективнішим захистом своїх кордонів, зокрема, мінімізувати можливості проникнення в ЄС, пов’язані з загрозою для життя біженців.

Нарешті, Єврокомісія планує регулювати приплив висококваліфікованих фахівців з-за кордону до країн Євросоюзу через ідентичну для всіх держав ЄС програму Blue Card («синя карта»).

Нагадаємо, працювати над програмою запровадження власної Синьої карти (за аналогією з американською Green Card) у Брюсселі почали ще в середині 2000-х років. У 2007-му проект Blue Card (за кольором прапора ЄС) особисто представив голова Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу, і повинен був задовольнити потреби Євросоюзу у кваліфікованих мігрантах. Однак три країни брати в ньому участь відмовилися – це Данія, Велика Британія та Ірландія.

Blue Card видається на чотири роки з можливістю продовження (для порівняння, американська Green Card видається на 10 років із можливістю продовження). Вона дозволяє своєму власникові, а також членам його сім’ї жити, працювати і подорожувати територією Євросоюзу (Green Card дійсна лише на території США).

Для отримання Blue Card іноземець повинен укласти з роботодавцем трудовий договір як мінімум на один рік, а заробіток не може бути меншим від трьох мінімальних розмірів оплати праці у країні.

Під категорію висококваліфікованих потрапляють іноземці, що мають диплом про вищу освіту (принаймні трирічну) і стаж роботи за фахом.

Читайте: Через міграційну кризу Британія може отримати право на «екстрене гальмо»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ