Мігранти
Обсяг інвестицій на ці цілі збільшиться до 62 млрд. євро

Задля подолання міграційної кризи, Єврокомісія запропонує партнерство семи країнам Африки та двом державам Близького Сходу. Таку ідею озвучив єврокомісар з внутрішніх справ і питань міграції Дімітріс Аврамопулос, передає 5 канал.

Отже, йдеться про Туніс, Малі, Сенегал, Ніґерію, Ефіопію, Лівію, а також Йорданію та Ліван.

На підтримку системи нових партнерств з 2016 по 2020 роки можуть виділити приблизно 8 млрд євро. При цьому Брюссель планує мобілізувати не лише державні, а й приватні кошти. Таким чином у довгостроковій перспективі обсяг інвестицій збільшиться до 62 млрд євро.

Зі слів Аврамопулоса, в основу взаємодії з цими країнами в міграційній царині будуть покладені принципи, схожі з тими, які були обрані раніше при розробці угоди ЄС з Туреччиною. Щоправда, ключові положення, на яких створюються нові партнерські відносини, не стануть точно копіювати домовленості з Анкарою.

Зазначається, що Брюссель намагатиметься переконати вищеназвані країни приймати назад мігрантів у разі незаконного перетинання ними меж Євросоюзу.

Окрім того, держави Африки та Близького Сходу повинні будуть послідовно працювати над ефективнішим захистом своїх кордонів, зокрема, мінімізувати можливості проникнення в ЄС, пов’язані з загрозою для життя біженців.

Нарешті, Єврокомісія планує регулювати приплив висококваліфікованих фахівців з-за кордону до країн Євросоюзу через ідентичну для всіх держав ЄС програму Blue Card («синя карта»).

Нагадаємо, працювати над програмою запровадження власної Синьої карти (за аналогією з американською Green Card) у Брюсселі почали ще в середині 2000-х років. У 2007-му проект Blue Card (за кольором прапора ЄС) особисто представив голова Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу, і повинен був задовольнити потреби Євросоюзу у кваліфікованих мігрантах. Однак три країни брати в ньому участь відмовилися – це Данія, Велика Британія та Ірландія.

Blue Card видається на чотири роки з можливістю продовження (для порівняння, американська Green Card видається на 10 років із можливістю продовження). Вона дозволяє своєму власникові, а також членам його сім’ї жити, працювати і подорожувати територією Євросоюзу (Green Card дійсна лише на території США).

Для отримання Blue Card іноземець повинен укласти з роботодавцем трудовий договір як мінімум на один рік, а заробіток не може бути меншим від трьох мінімальних розмірів оплати праці у країні.

Під категорію висококваліфікованих потрапляють іноземці, що мають диплом про вищу освіту (принаймні трирічну) і стаж роботи за фахом.

Читайте: Через міграційну кризу Британія може отримати право на «екстрене гальмо»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ