0-19563817_303-00
Протягом року Єврокомісія має визначити, чи відповідає Боснія і Герцеговина необхідним критеріям

Майбутнє Західних Балкан – у Європейському Союзі. Про це йдеться у висновку Ради Європейського Союзу щодо заявки Боснії і Герцеговини на членство в ЄС, передає Deutsche Welle.

Рада ЄС наголошує, що прогрес кожної держави на шляху до ЄС залежить від її індивідуальних зусиль, спрямованих на те, щоби відповідати критеріям до вступу, а також дотримуватися процесу стабілізації та асоціації, який проходять країни, що висловили бажання приєднатися до ЄС.

Тепер Європейська Комісія має визначити, чи відповідає Боснія і Герцеговина критеріям, щоб отримати статус держави-кандидата на членство. Цей процес забере близько року.

ЄК також визначить, яким критеріям країні слід відповідати, щоби набути повноцінного членства, що, як очікується, буде складним процесом для Сараєва. ЄК, зокрема, оцінить економіку країни, дотримання у ній прав людини і принципів верховенства права, а також інших зобов’язань, які беруть на себе країни-члени.

Нагадаємо, у лютому 2016 року Боснія і Герцеговина подала заявку на членство в ЄС, проте спочатку Сербська автономія у складі країни відмовилась виконувати основні умови Брюсселя. Внаслідок тиску з боку ЄС у липні 2016 року Сербська автономія погодилась на умови ЄС, що дало змогу Раді міністрів закордонних справ ЄС розглянути заявку Боснії і Герцеговини 20 вересня.

Боснія і Герцеговина 2008 року підписала договір про більш тісні відносини з ЄС –  Угоду про стабілізацію та асоціацію.

Однак угода не була ратифікована до червня 2015 року, доки Німеччина і Британія не виступили з новою ініціативою щодо заохочення економічного розвитку країни.

До слова, на шляху вступу до ЄС Боснія та Герцеговина відстає від сусідніх балканських країн.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ